16.05.2018 # 08:49 # 08:49

V klube ŽiWell zahrajú Saténové ruky

Saténové ruky sa považujú za nesprávnu odpoveď na britpop a správnu odpoveď na slovenský pop a český underground. V klube ŽiWell sa táto kapela predstaví v piatok 18. mája. Začiatok koncertu je o 20.00 h.

Zatiaľ čo návštevníci koncertov ich hudbu charakterizujú ako niečo medzi Lasicom, Satinským a Joy Division, kapela svojim postšansónovým lo-fi zvukom sympatizuje s formáciami ako Nový Svět, alebo Шихта.

Saténové ruky vydali po debute z roku 2015 rovno Tretí album. Nenechajte sa popliesť, ide o ich v poradí druhý album. Členovia kapely sa s im vlastnou iróniou pohrali s názvom, aby sa vyhla stereotypu, podľa ktorého býva druhý album vždy slabší ako debut.

Prvý album označovali kritici za generačnú výpoveď, členovia kapely sa však na koncertoch stretávajú s prípadmi, kedy si s nimi malé deti spievajú skladbu Dušan alebo keď si sedemnásťročné dievčatá pospevujú spievajú „mám krízu stredného veku.“

„Je super, že si s nami spievajú tie pesničky, aj keď sú generačne úplne inde,“ hovorí Bebe. „Dúfame, že aj náš nový album bude viacgeneračná výpoveď,“ dodáva Jožko Lipa. Inšpiráciou pre piesne im bol minimálne v troch piesňach barový nočný život. „Je to pre nás stále vďačná téma. Trávime tam ešte stále veľa času svojej neskorej mladosti. Tým pádom sa tomu nedá veľmi vyhnúť,“ poznamenal Vlado Janček. Na albume sa však nachádza aj ľahučká pieseň o láske alebo punkové ‚nakladačky‘.

(Reklamný článok) Zdroj: Tlačová správa/go2stage

 

X