V klube Žiwell zahrá berlínska indie kapela Masha Qrella

V rámci svojho turné k aktuálnemu albumu Keys sa berlínska hudobná skupina Masha Qrella po Poprade, Žiline a Trenčíne predstaví v pondelok 13. júna i piešťanskému publiku.

Berlínska speváčka ruského pôvodu Masha Qrella začínala v inštrumentálnych projektoch Mina a Contriva. V roku 2002 vydala svoj prvý sólový album Luck a so svojou kapelou priniesla spojenie pesničkárstva a jedinečnej berlínskej verzie post-rocku. V roku 2005 vydala druhý album Unsloved Remained a zakotvila u rešpektovaného berlínskeho vydavateľstva Morr Music.

V roku 2009 si získala svetovú pozornosť albumom Speak Low – kolekciou coververzií piesní z broadwayských muzikálov svetoznámych nemeckých autorov Kurta Weilla a Fredericka Loewea.

Album Analogie (2012) je vrcholom jej doterajšej tvorby a určuje finálny smer zoskupenia. Album je zmesou prepracovaných melódií a textárskeho kumštu, presahuje žánre a hravo cestuje od ľahkého popu cez folk až k psychedelickému gitarovému rocku.

V marci tohto roka vydala Masha Qrella zatiaľ svoj posledný album Keys, ktorý v rámci turné s kapelou predstaví i v klube ŽiWell.

Vstupenky sú v predpredaji v klube ŽiWell a v Piešťanskom pivovare. Vstupné: 5 eur (predpredaj), 7 eur (na mieste). Koncert začína o 20.00 h.

Text a foto: Tlačová správa