Tri filmy, ktoré odštartujú digitálne premietanie v Dome umenia

Väčšie plátno, kvalitnejší obraz a premiérové filmy. To všetko čoskoro ponúkne divákom Dom umenia. Digitálne premietanie spúšťa 17. marca.

17. marca o 16.30 a 19.00 h Cesta nádeje (Water Diviner)

Oscarový Russell Crowe sa vydáva na Cestu nádeje. Čaká ho dobrodružné putovanie naprieč nepokojným Tureckom po prvej svetovej vojne, kde pátra po osude svojich troch synov, ktorí sa nevrátili z bojového poľa. Epický a silný príbeh plný odhodlania je osobným projektom Russella Crowea, ktorý popri tom, že sa zhostil hlavnej úlohy zarputilého otca, snímku Cesta nádeje aj režíroval.

Vstupné: 4 €

24. marca o 16.30 a 19.00 h Tri srdcia (3 coeurs)

Nebezpečný milostný trojuholník v hviezdnom obsadení Charlotte Gainsbourg, Catherine Deneuve, Chiara Mastroianni a Benoît Poelvoorde Za osudovým stretnutím Marca so Sylviou stojí jednoduchá vec–zmeškaný vlak. Žiarivá noc francúzskeho provinčného mestečka je ideálna na príjemnú prechádzku, počas ktorej sa zblížia.Dohodnú si ďalšie rande–kde inde ako v Paríži? Zamilovaného Marca však zradí jeho vlastné srdce,prekoná infarkt a schôdzku nestihne.

31. marca o 16.30 a 19.00 h Grand hotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel)

Komédia Wesa Andersona Grandhotel Budapešť ponúka 6hviezdičkovú zábavu, ktorá žánrovo plynule prechádza z akčnej komédie do drámy, romantiky, detektívky či grotesky a to všetko v odzbrojujúcom tempe. Ocenenie: Oscar 2015 za hudbu, kostýmy, masky a výpravu.

Vstupné: 3,5 €

Text: PR