Súťaž o vstupenky na muzikál Báthoryčka

Príbeh barónky Alžbety Báthoriovej sa stal legendou. Dočkal sa románovej podoby, filmového spracovania a viaceré divadlá ho uviedli aj ako muzikál. So svojou verziou príde do Piešťan aj Těšínske divadlo. Muzikál Báthoryčka uvedú v utorok 8. marca o 19.00 h v Dome umenia.

Je výsadou legien, že sa občas odchyľujú od historických faktov. Možno aj preto sa každé spracovanie osudu Krvavej pani snaží o vlastný pohľad na túto historickú udalosť.

„Náš muzikál si nerobí nárok na pravdu, ponúka však jeden z možných pohľadov na Báthoryčkin nesmrteľný príbeh. Náš muzikál sa tak trochu vymyká štandardu, snaží sa ísť do väčších hĺbok, než je v tomto žánri bežné,“ povedal o muzikáli Báthoryčka režisér Jaroslav Moravčík.

Jeden z našich čitateľov môže vďaka Domu umenia získať dve vstupenky na toto predstavenie zdarma. Stačí do nedele 6. marca poslať správnu odpoveď na otázku: Ktoré české divadelné ocenenie získalo Těšínske divadlo za muzikál Báthoryčka?

Správne odpovede posielajte na adresu redakcia@zpiestan.sk. Ako predmet e-mailu uveďte SÚŤAŽ. Meno výhercu oznámime 6. marca večer.


Vstupné: 15 a 19 eur (informujte sa na vstupenky so zľavou – ZTS, študenti, dôchodcovia v pokladni Domu umenia, ktorá je otvorená pondelok až piatok od 14.00 do 17.00 h a hodinu pred predstavením, tel.: 033/24 58 001)


 

(Reklamný článok) Pôvodne publikované 25. februára 2016.