Štátne divadlo Košice sa v Piešťanoch predstaví s baletom o Štefánikovi

Pri príležitosti roka Milana Rastivlava Štefánika uvedie Štátne divadlo Košice v piešťanskom Dome umenia nový pohľad na túto výnimočnú osobnosť slovenskej histórie. Baletné predstavenie začína v utorok 12. novembra 2019 o 19.00 h.

„Milujem pravdu, nielen z mravného stanoviska, ale aj ako matematik. Ako priama čiara je najkratším spojením dvoch bodov, tak je pravda najkratšou cestou k uskutočňovaniu našich predstáv,“ hovorí jeden zo známych výrokov Milana Rastislava Štefánika.

Nová inscenácia multimediálneho tanečného divadla úspešného autorského tímu Ondreja Šotha nebude úctivým pripomenutím tejto výnimočnej osobnosti slovenských a československých dejín. Bude moderným divadlom hľadajúcim odpoveď na otázku ako sa v súkolí veľkých dejín cíti malý človek, ktorý ide za svojím presvedčením, že je možné zmeniť svet. Osud M. R. Štefánika je dôkazom toho, že konkrétny človek môže ovplyvniť život nie len svoj a svojich blízkych, ale aj celých národov.

Réžia: Ondrej Šoth
Scenár: Zuzana Mistríková, Ondrej Šoth
Choreografia: Ondrej Šoth, Maksym Sklyar, Marek Šarišský
Scéna: Juraj Fábry
Kostýmy: Andrii Sukhanov
Dramaturgia: Zuzana Mistríková
Hudobná dramaturgia: Ondrej Šoth
Kamera: Pavol Barabáš

Účinkujú: Ján Capko, Christián Grečko, Marek Šarišský, Šimon Stariňák, Sergii Iegorov, Maksym Sklyar, Andrii Sukhanov, Gennaro Sorbino, Viktor Mikulišin, Oleksandr Khablo, Martin Bányai, Jana Kolesová Hriadeľová, Lyudmyla Kolimečkov Vasylyeva, Kristína Zemanová, Nina Ravasová, Jozef Marčinský, Mariano Covone, Dalibor Fabián, Františka Vargová, Anastasia Kravtsova, Eva Sklyarová, Silvia Borsetti, Ema Dobešová, Tetiana Lubska, Maria Cherba, Gabriela Sukhanova, Yulia Chemitova, Shoko Yamada

Vstupné: 10,- € / možné zľavy zo vstupného – viac informácií v pokladni

(Reklamný článok)