Slovenská filharmónia privezie do Piešťan Hollywood

Melódie známe zo strieborného plátna v podaní prvého symfonického telesa otvoria už 61. ročník Music Festivalu Piešťany. V sobotu 28. mája o 19.00 h zaznejú v Dome umenia skladby velikánov ako Hans Zimmer, Ennio Morricone a John Williams. Koncert dostal názov Hollywood v Piešťanoch.

Po známej znelke 20th Fox Century sa poslucháči prenesú na Divoký západ s hudbou z legendáreho westernu Sedem statočných, potom nazrú do citlivej duše Forresta Gumpa a v prvej časti koncertu okrem iného zaznejú aj suity z filmov Titanic a James Bond.

Druhá polovica bude až na výnimky venovaná Johnovi Williamsovi. Filharmonici predstavia publiku všestrannosť tohto päťnásobného držiteľa Oskara. Začnú jeho hudbou k filmu Harry Potter a kameň mudrcov a skončia témou Darth Vader zo série Hviezdne vojny, pri ktorej naskakujú zimomriavky.

Dramaturg tohto žiadaného koncertného programu nevynechal ani skladateľov ako Hans Zimmer a Ennio Morricone. Ich filmové skladby zaznejú v podaní Slovenskej filharmónie pod vedením svetovo uznávaného dirigenta Leoša Svárovského (na snímke). Sólistom koncertu bude huslista Jarolím Emmanuel Ružička.

Úvod 61. Music Festivalu Piešťany v Dome umenia je príležitosťou zažiť špičkový symfonický orchester vo veľkej sále s výborným zvukom a nájsť si tak cestu ku kvalitnej klasickej hudbe, ktorej bude 61. Music Festival Piešťany plný.

Program úvodného koncertu s názvom Hollywood v Piešťanoch je nasledovný:

1) Elmer Bernstein, Sedem statočných
2) Alan Silvestri, Forrest Gump
3) Carlos Gardel, Tango por una cabeza z filmu Tango Bar
4) Suita z filmu James Bond
5) Pocta Henrymu Mancinimu
6) James Horner, Suita z filmu Titanic
7) Lalo Schifrin, Mission Impossible
8) John Williams, Harry Potter a Kameň mudrcov
9) John Williams, Schindlerov zoznam
10) John Williams, Let do Krajiny- Nekrajiny z filmu Hook
11) John Williams, ET mimozemšťan
12) Hans Zimmer, Piráti z Karibiku
13) Ennio Morricone, Cinema Paradiso
14) John Williams, Pochod dobyvateľov z filmu Dobyvatelia stratenej archy
15) John Williams, Imperiálny pochod z filmu Hviezdne vojny