Slobodná Európa príde do Piešťanského pivovaru v novej zostave

Po dvojmesačnej koncertnej pauze kapela Slobodná Európa vracia na klubové pódia. V novej zostave sa premiérovo predstaví v Piešťanskom pivovare ŽiWELL v piatok 26. októbra o 22.00 h. Pivovar je otvorený už od 19.00 h a vstupenky je možné kúpiť priamo tam alebo cez tootoot.fm.

Na sklonku leta ohlásila kapela personálnu zmenu. Od 1. septembra na post basgitaristu skupiny nastúpil legendárny hudobník Laco Lučenič, ktorý vystriedal doterajšieho basáka Martina „Žuma“ Zimanyiho.

Dôvodom tejto zmeny je fakt, že Žumovi už pracovné, ako aj rodinné záležitosti nedovoľovali naďalej sa naplno venovať aj Slobodnej Európe. Ukončenie vzájomnej spolupráce prebieha obojstranne v tom najlepšom duchu a zvyšok kapely sa už zároveň teší na ďalšiu a tentokrát už trvalú spoluprácu s Lacom ako členom kapely.

Laco Lučenič totiž nie je žiadnym nováčikom v rámci Slobodnej Európy, v minulosti sa podieľal jednak na nahrávaní všetkých albumov Slobodky (s výnimkou jej debutu „Pakáreň“), ako aj na Whiskyho sólovom albume „Whisky“ a jednak príležitostne sa objavoval ako hosť aj na jej koncertoch. Tento spevák, skladateľ, producent a multiinštrumentalista je z minulosti dôverne známy hlavne z pôsobenia v kapelách Fermáta, Prúdy, Modus a Limit, či v rámci sólovej dráhy v podobe vlastného projektu Laco Lučenič & Satisfactory.

(Reklamný článok) Zdroj: slobodnaeuropa.sk