Sezónu v Dome umenia otvorí Slovenské národné divadlo

Slávnostné otvorenie 37. umeleckej sezóny v Dome umenia sa uskutoční v piatok 29. septembra 2017 o 19.00 h. Diváci uvidia súčasnú hru ruského autora o (ne)naplnených láskach na púti do večnosti v podaní najstaršej hereckej generácie Slovenského národného divadla.

Dramatik, herec, divadelný a filmový režisér, jeden z najvýraznejších a najzaujímavejších zjavov na súčasnej ruskej i medzinárodnej scéne ponúka ďalšiu zo svojich skvelých hier (na Slovensku známy titulmi Kyslík, Júl, Sny).

Tentoraz sa vo svojej horko-smiešnej komornej dráme Ilúzie snaží rozlúsknuť oriešok, v ktorom sa skrýva intímny vesmír dvoch manželských párov. Na sklonku života bilancujú, komentujú, spovedajú sa jeden druhému a najavo vychádza nejedno prekvapenie…

Vynára sa nejedna otázka: má láska zmysel, iba keď je obojstranná? Je opakom ilúzie lož alebo pravda? Čo vlastne predstavuje esenciu našich reálnych životov a vzťahov? Prežité, chcené, obetované alebo ukryté v duši ako tajomstvo pravého poznania a premeškaných príležitostí? Potrebujeme pevný bod v chaose premenlivosti a hodnotových neistôt?

Irónia strieda dramatické výpovede, dynamický sled adresných monológov osvetľuje vecnosť originálneho rozprávania príbehov, ktoré sa varírujú z rôznych uhlov. Autentické, hlboké a bystré mapovanie životných letov a pádov pred opustením Mliečnej cesty…

Jedinečný pokus o definíciu nedefinovateľných vzorcov osudov je fantastickou príležitosťou pre skvelých hercov a otvorených, hĺbavých divákov.

Réžia: Eduard Kudláč
Preklad: Romana Maliti
Dramaturgia: Darina Abrahámová
Scéna a kostýmy: Eva Kudláčová Rácová
Hudba: Martin Burlas

Osoby a obsadenie:
Prvá žena – Emília Vášaryová / Zuzana Kocúriková
Druhá žena – Božidara Thurzonovová
Prvý muž – Martin Huba
Druhý muž – Dušan Jamrich

Vstupné: 16 eur / Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez www.ticketportal.sk.

(Reklamný článok)