Sezónu prenosov z Metropolitnej opery uzatvorí Popoluška

Massenetova okúzľujúca opera vychádza z klasickej rozprávky o Popoluške, v ktorej, tak ako to už v rozprávkach býva, zvíťazí dobro nad zlom. V špičkovom obsadení si môžte toto dielo pozrieť vďaka priamemu prenosu z Metropolitnej opery New York v sobotu 28. apríla o 18.55 v piešťanskom Dome umenia.

Massenetova čarovná opera vychádza z rozprávky o Popoluške a v Metropolitnej opere má premiéru. Diriguje Bertrand de Billy a režíruje Laurent Pelly, ktorý tu už režíroval Donizettiho Dcéru pluku a Massenetovu Manon. Joyce DiDonato sa predstaví v ďalšej úlohe vo svojom newyorskom repertoári, a to v titulnej role Popolušky, ktorou sa preslávila v Grand Teatre del Liceu, Santa Fe Opera a Royal Opera v Covent Garden. Alice Coote vystúpi ako Princ, Stephanie Blythe ako zlá macocha Madame de la Haltière, Kathleen Kim ako Víla a Laurent Naouri ako Pandolfe. Inscenácia vznikla v spolupráci s Royal Opera House v Covent Garden, Londýn; Gran Teatre del Liceu, Barcelona; Théâtre Royal de La Monnaie, Brusel a Opéra de Lille. Prvý raz ju uviedla Santa Fe Opera.

Dirigent: Bertrand de Billy
Réžia: Laurent Pelly
Scéna: Barbara de Limburg
Kostýmy: Laurent Pelly
Svetelný dizajn: Duane Schuler
Obsadenie: Joyce DiDonato (Popoluška), Alice Coote (Princ), Stephanie Blythe (Madame de la Haltière), Kathleen Kim (Víla), Laurent Naouri (Pandolfe)

Opera trvá cca 167 minút (1 prestávka)
Titulky/dabing: francúzsky s anglickými a slovenskými titulkami

Vstupné:
12,-€  /  základné vstupné za jednu vstupenku –  1 predstavenie
6,-€  / zľavnené vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie pre študentov a dôchodcov, ZŤP a ZŤP-S

Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia Piešťany a cez ticketportal.sk

(Reklamný článok)