Sendreiovci le Orchestroha: Vstup na výnimočný koncert je voľný

Energické piesne Sendreiovcov v úprave Slava Solovica pre Štátny orchester Žilina mali premiéru na festivale Pohoda. Teraz môžu túto úspešnú spoluprácu zažiť aj návštevníci Domu umenia. Projekt Sendreiovci le Orchestroha sa tam predstaví 11. novembra o 19.00 h. Podujatie je realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR. Vstup je voľný.

Spojenie živelnosti rómskeho folklóru a nekompromisnosti a dôslednosti vážnej hudby, spracovaním vybraných skladieb rómskeho folklóru do orchestrálnej podoby je unikátnym počinom nielen doma ale aj v zahraničí. Spojenie takmer 60 muzikantov na jednom pódiu je absolútne jedinečným hudobným zážitkom. Projekt sa prvýkrát predstavil v lete na najväčšom slovenskom hudobnom festivale Pohoda 2015, kde si získal veľkú priazeň a odozvu publika.

Projekt Sendreiovci le Orchestroha z dielne Asociácie pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC) vznikol v nadväznosti na myšlienku ocenenia Roma Spirit, s cieľom upriamiť pozornosť jednotlivcov a médií na dôležitosť uznania prirodzenej dôstojnosti a rovných a neodňateľných práv všetkých ľudí bez ohľadu na ich národnosť či etnickú príslušnosť.

(Reklamný článok)