Sendreiovci le Orchestroha: Tlieskali im na Pohode, teraz prídu do Domu umenia

Energické piesne Sendreiovcov v úprave Slava Solovica pre Štátny orchester Žilina mali premiéru na festivale Pohoda. Teraz môžu túto úspešnú spoluprácu zažiť aj návštevníci Domu umenia. Projekt Sendreiovci le Orchestroha sa tam predstaví 11. novembra o 19.00 h.

Spojenie živelnosti rómskeho folklóru a nekompromisnosti a dôslednosti vážnej hudby, spracovaním vybraných skladieb rómskeho folklóru do orchestrálnej podoby je unikátnym počinom nielen doma ale aj v zahraničí. Spojenie takmer 60 muzikantov na jednom pódiu je absolútne jedinečným hudobným zážitkom. Projekt sa prvýkrát predstavil v lete na najväčšom slovenskom hudobnom festivale Pohoda 2015, kde si získal veľkú priazeň a odozvu publika.

Projekt Sendreiovci le Orchestroha z dielne Asociácie pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC) vznikol v nadväznosti na myšlienku ocenenia Roma Spirit, s cieľom upriamiť pozornosť jednotlivcov a médií na dôležitosť uznania prirodzenej dôstojnosti a rovných a neodňateľných práv všetkých ľudí bez ohľadu na ich národnosť či etnickú príslušnosť.

DOPLNENÉ (7. novembra o 14.00 h): Vstup na koncert je voľný. Podujatie je realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR.


POZOR SÚŤAŽ

Jeden z našich čitateľov môže vďaka Domu umenia získať dve vstupenky na tento koncert zdarma. Stačí do utorka 8. novembra poslať správnu odpoveď na otázku: V ktorom roku mal projekt Sendreiovci le Orchestroha premiéru na festivale Pohoda?

Správne odpovede posielajte na adresu redakcia@zpiestan.sk. Ako predmet e-mailu uveďte SÚŤAŽ. Meno výhercu oznámime 8. novembra večer.


Záznam koncertu na festivale Pohoda si môžete pozrieť tu:

(Reklamný článok)