13.04.2015 # 08:49 # 08:49

Pozývame do kina: Asterix: Sídlo bohov

Inzercia

Píše sa rok 50 pred Kristom. Celá Gália trpí obliehaním Rimanmi… Celá?!? Ale kdeže! Július Caesar je výborný stratég a vodca, ktorý doposiaľ nenašiel nikoho, kto by ho porazil.


Film Asterix: Sídlo bohov si môžete pozrieť v Dome umenia v pondelok 13. apríla o 16.30 h. Premietanie je v digitálnej kvalite.


Iba hŕstka nepoddajných Galov sa naďalej vysmieva priamo do tváre slávneho rímskeho orla a odoláva jeho vojnovým výpadom. Teraz má však Ceasar geniálny plán, ako sa drzých Galov zbaviť raz a navždy: zviesť jednoduchých dedinčanov čarom civilizácie v podobe veľkolepých rímskych stavieb. Teda v skutočnosti plánuje kompletné vyrúbanie lesov a výstavbu „mramorákov“ (predchodcov dnešných panelákov), ale s rozhodne honosným názvom – Sídlo bohov.

Ibaže Asterix a Obelix svoju malú dedinku, ukrytú v hlbokom lese, plnú chutných diviakov, nadovšetko milujú. Predsa nedopustia, aby sa z ich milovaného domova stal turistický skanzen. Musia pozbierať všetok svoj dôvtip a silu a pokúsiť sa prefíkaného Cézara v tejto podlej bitke poraziť.

Vstupné: 3 eurá


Program Domu umenia na apríl 2015 nájdete na tejto adrese


Audiovizual

Text a foto: PR

X