Porgy a Bess môžete vidieť v priamom prenose z New Yorku

Americká ľudová opera, ako ju v roku 1935 opísali jej tvorcovia, rozpráva príbeh invalidného žobráka Porgyho a jeho lásky k drogovo závislej Bess. Nová koprodukcia s Anglickou národnou operou a Holandskou národnou operou mala triumfálnu premiéru v Londýne. Dom umenia ju premietne v priamom prenose z Metropolitnej opery New York v sobotu 1. februára. Začiatok je o 18.55 h.

Opera Porgy and Bess sa vracia do Metropolitnej opery takmer po tridsiatich rokoch. James Robinson tu debutuje ako režisér. Americká „ľudová opera“, ako ju v roku 1935 opísali jej tvorcovia, rozpráva príbeh invalidného žobráka Porgyho v podaní Erica Owensa a jeho lásky k drogovo závislej Bess, ktorú stvárňuje Angel Blue.

Kvalitné obsadenie, kam patria aj Donovan Singletary ako rybár Jake, Golda Schultz ako jeho žena Clara, Latonia Moore ako vdova Serena, Frederick Ballentine ako drogový díler Sportin’ Life, Alfred Walker ako násilnícky dokár Crown a Denyce Graves ako Maria, vedúca miestnej jedálne, diriguje David Robertson. Diváci sa môžu tešiť na množstvo nezabudnuteľných obľúbených piesní.

Dirigent: David Robertson
Réžia: James Robinson
Scéna: Michael Yeargan
Kostýmy: Catherine Zuber
Svetelný dizajn: Donald Holder
Videoprojekcia: Luke Halls
Choreografia: Dianne McIntyre
Choreografia akčných scén: David Leong
Obsadenie: Angel Blue (Bess), Golda Schultz (Clara), Latonia Moore (Serena), Denyce Graves (Maria), Frederick Ballentine (Sportin’ Life), Eric Owens (Porgy), Alfred Walker (Crown), Donovan Singletary (Jake)

Opera v anglickom jazyku s anglickými a slovenskými titulkami.

Približná dĺžka prenosu: cca 210 minút (2 prestávky)

Vstupné:
12,-€  /  základné vstupné za jednu vstupenku –  1 predstavenie
6,-€  / zľavnené vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie pre študentov a dôchodcov, ZŤP a ZŤP-S

Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia Piešťany a cez www.ticketportal.sk

(Reklamný článok)