22.06.2017 # 09:31 # 09:31

Peter Breiner oslavuje v Dome umenia dvoma premiérami

Oslavy šesťdesiatky Petra Breinera vyvrcholia júnovými  koncertmi so Slovenskou filharmóniou v bratislavskej Redute a vo štvrtok 22. júna 2017 aj v piešťanskom Dome umenia.

Jeden z najnahrávanejších hudobníkov na svete. Skladateľ, dirigent, klavírny virtuóz, aranžér a publicista.  Slovák s kanadským občianstvom žijúci v New Yorku.  Svetoobčan, neostýchajúci sa bez okolkov a bez servítky komentovať dianie nielen na našej rodnej hrudi.

Jubilujúci Peter Breiner  (narodil sa 3. júla 1957 v Humennom) sa v najbližších týždňoch predstaví slovenskému  publiku celou paletou svojho umenia.

Oslavy šesťdesiatky Petra Breinera vyvrcholia júnovými  koncertmi so Slovenskou filharmóniou. V premiére zaznie jeho  posledné orchestrálne dielo Stowmaam, pre malý symfonický orchester.

Po ňom popredný predstaviteľ ruskej pianistickej školy Pavel Gililov prednesie pod jubilantovou taktovkou sólový part Gershwinovej Rapsódie v modrom a na záver zaznejú v slovenskej premiére populárne Musorgského Obrázky z výstavy v monumentálnej Breinerovej úprave, ktorú BBC Radio 3 prednedávnom označilo za fascinujúcejšiu ako Ravelovu.

Koncerty sa uskutočnia  22. júna v piešťanskom Dome umenia a 23. júna o 19.00 v bratislavskej Redute.


(Reklamný článok) Zdroj: filharmonia.sk

X