09.01.2019 # 13:37 # 13:37

Opera s Annou Netrebko v hlavnej úlohe už v sobotu v Dome umenia

Inzercia

Príbeh lásky slávnej herečky Adriany Lecouvreurovej a vojnového hrdinu Maurizia končí tragickou smrťou Adriany. Tá zomiera rukou svojej sokyne a rivalky, ktorá jej posiela otrávenú kyticu kvetov. Priamy prenos z Metropolitnej opery New York môžete vidieť v Piešťanskom Dome umenia v sobotu 12. januára od 18.55 h.

Anna Netrebko spieva po prvý raz v Metropolitnej opere hlavnú úlohu v Adriane Lecouvreur, táto slávna herečka z 18. storočia sa zaľúbila do vojnového hrdinu Maurizia, ktorého stvárni Piotr Beczała.

Cileovu tragédiu diriguje Gianandrea Noseda a režíruje Sir David McVicar. Dej je čiastočne situovaný do pracovnej repliky barokového divadla.

Ďalej vystúpi Anita Rachvelishvili ako kňažná de Bouillon, Adrianina sokyňa pri uchádzaní sa o Mauriziovu priazeň, Ambrogio Maestri ako Michonnet, Adrianin verný priateľ, a Carlo Bosi ako dvojtvárny abbé.

Opera Adriana Lecouvreur vznikla v koprodukcii s Royal Opera House v londýnskom Covent Garden, Gran Teatre del Liceu v Barcelone, Wiener Staatsoper vo Viedni, San Francisco Opera a L’Opéra National de Paris.

Dirigent: Gianandrea Noseda
Réžia: Sir David McVicar
Scéna: Charles Edwards
Kostýmy: Brigitte Reiffenstuel
Svetelný dizajn: Adam Silverman
Obsadenie: Adriana Lecouvreur (Anna Netrebko), Kňažná de Bouillon (Anita Rachvelishvili), Maurizio (Piotr Beczała), Abbé (Carlo Bosi), Michonnet (Ambrogio Maestri), Knieža de Boullion (Maurizio Muraro)

Priamy prenos z Metropolitnej opery v New Yorku – trvá 238 minút / 2 prestávky
Titulky/dabing: taliansky s anglickými a slovenskými titulkami

Vstupné:
12,-€  /  základné vstupné za jednu vstupenku –  1 predstavenie
6,-€  / zľavnené vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie pre študentov a dôchodcov, ZŤP a ZŤP-S

Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia Piešťany a cez www.ticketportal.sk

(Reklamný článok)

X