Národní divadlo Brno príde do Domu umenia s modernou verziou Labutieho jazera

Black and White je moderne spracovaná verzia klasického repertoáru – Labutieho jazera. Balet Národného divadla Brno príde s týmto predstavením do piešťanského Domu umenia 14. júna v rámci 63. music festivalu Piešťany. Začiatok je o 19.30 h.

V klasickom spracovaní baletu sú dominantné postavy balerín (hlavná dvoj úloha Odetta – Odília), ide teda hlavne o výpoveď ženského elementu. V tejto verzii ponúka Balet Národného divadla Brno pohľad na Labutie jazero cez hlavnú postavu, princa Siegfrida, ktorý prechádza zložitou životnou situáciou spojenou s liečbou ťažkého ochorenia.

Niekedy stačí sekunda – a život sa prevráti naruby. Siegfried hľadá sám seba v kráse nežného a takmer dokonalého tvora, akým je labuť. Rovnako ako princ v klasickej verzii príbehu, i on stojí pred voľbou. Biela a čierna … Je biela farba naozaj taká nevinná, alebo je ďaleko nebezpečnejšia ako čierna?

Niektoré kultúry považujú čiernu za oveľa predvídateľnejšiu ako bielu… ide o to, ako veci vidíme: možno paradoxne práve to čierne nám oveľa viac pomáha uvedomiť si naše smerovanie.

Vstupné: 16,-€  / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez www.ticketportal.sk. Platí zľava ZŤP

(Reklamný článok) Text: NdB/Dom umenia Foto: NdB/Ctibor Bachratý