01.12.2016 # 11:37 # 11:37

Láska zďaleka: Súťaž o vstupenky na prenos z Metropolitnej opery

Inzercia

Jednu z najoceňovanejších opier posledného obdobia od fínskej skladateľky Kaije Saariahovej uviedli po prvý raz na Salzburskom festivale v roku 2000, táto clivá stredoveká romanca má premiéru v Metropolitnej opere túto sezónu. Vďaka priamemu prenosu ju môžu v špičkovej kvalite zažiť aj návštevníci Domu umenia.

Inscenácia vznikla v koprodukcii s L’Opéra de Québec, úspešná premiéra sa konala v lete 2015 v spolupráci so spoločnosťou Ex Machina. Za dirigentským pultom debutuje fínska dirigentka Susanna Mälkki. Susanna Phillips sa predstaví ako Clémence, Eric Owens ako Jaufré a Tamara Mumford ako Pútnička, ktorá sprostredkuje lásku medzi nimi.

L’Amour de Loin (Láska zďaleka) má premiéru v sobotu 10. decembra. Začiatok prenosu z Metropolitnej opery New York je o 18.55 h. Tento nevšedný zážitok sprostredkuje slovenským divákom Dom umenia.


Jeden z našich čitateľov má možnosť vyhrať dve vstupenky v hodnote 24 eur. Stačí do 5. decembra správne odpovedať na otázku: Kto je režisérom opery Láska z ďaleka?

Odpovede posielajte na redakcia@zpiestan.sk a do predmetu správy napíšte „Súťaž – Láska zďaleka“. Meno výhercu uverejníme 5. decembra večer.

Pomôckou môže byť video, ktoré nájdete nižšie, ale správnu odpoveď nájdete aj v našom kalendári podujatí.

SÚŤAŽ JE UKONČENÁ: Správna odpoveď znie Robert Lepage. Tentoraz sa šťastie usmialo na Zuzanu Benkovú. Gratulujeme!


Vstupné:

12,-€ / základné vstupné za jednu vstupenku
6,-€ / zľavnené vstupné za jednu vstupenku pre študentov, dôchodcov, ZŤP a ZŤP-S

(Reklamný článok)

X