Koncert projektu Gonsofus už v piatok v klube ŽiWell

Medzinárodný hudobný projekt Gonsofus je výsledkom spolupráce dvojice Sasha Mamaev a Gábor Tokár. So svojou hudbou prídu do klubu ŽiWell v piatok 30. novembra. Začiatok koncertu je o 20.00 h.

Po jesennom európskom turné sa vracia na Slovensko a po viacerých rokoch sa zastaví aj v Piešťanoch.

Gonsofus za posledných päť rokov odohrali okolo 400 koncertov v 17 štátoch, okrem krajín susediacich zo Slovenskom napríklad aj v Nemecku, Litve, Lotyšsku, Rusku, Belgicku, Nórsku, Španielsku či v USA. Toto koncertné portfólio z nej robí jednu z najaktívnejších formácií na slovenskej hudobnej scéne. Veľa hudobných a kultúrnych vplyvov a jazykov splýva do ich „Gonsofus style“, ktorý oni opisujú ako “transcontinental groove”.

Skupina je známa pre unikátne, veľmi energické a živé koncerty, na ktorých iba oni dvaja ovládajú až osem hudobných nástrojov a prostredníctvom „loopovania“ vytvárajú show so zvukom celého ansámblu.

V novom koncertnom programe okrem iného predstavia materiál z ich pripraveného nového albumu, ktorý nahrali v Prahe (Studio Faust) a momentálne sa mixuje v New Yorku pod dohľadom Jasona Goldsteina (ten je známy svojou prácou s nahrávaním a mixovaním albumov interpretov ako The Roots, Nas, Jay-Z, Beyoncé).

Čerstvý zážitok tak môžu čakať tí, ktorí uvidia Gonsofus po prvý raz, aj tí, ktorí sledujú evolúciu dua už niekoľko rokov a počuli ju napríklad aj na najväčších slovenských festivaloch Pohoda, Grape či Uprising.

(Reklamný článok)