Juraj Hnilica predstaví v Piešťanskom pivovare nový album

Spevák Juraj Hnilica, ktorého neprehliadnuteľnou črtou je úsmev a optimizmus, vydal svoj druhý radový album a príde ho predstaviť aj do Piešťanského pivovaru ŽiWell. Už v piatok 9. marca o 19.00 h.

Juraj Hnilica, zakladateľ a frontman dnes už neexistujúcej rockovej skupiny Bačová fujara, sa do širšieho povedomia hudobných fanúšikov dostal vďaka účinkovaniu v súťaži Česko-Slovensko má talent, kde svojou vlastnou skladbou Aká si krásna zaujal nielen porotu. Po skončení súťaže Juraj vydal sólovku Dovoľte mi predstaviť sa Vám. Po dvojročnej odmlke, ktorú Juraj vyplnil koncertovaním a venovaním sa rodine, sa sympatický Martinčan pripomína novým albumom s názvom Slnečný…

„Pravdu povediac, už debutový album sa mal volať Slnečný…, ale nakoniec som sa rozhodol si tento názov ponechať až na album ďalší. Názov Slnečný… som vymyslel na základe okolností, ktoré mi do života prišli. Vtedy sa mi rozpadla kapela a pochopil som, že aj v tej v podstate nepriaznivej situácii je niečo pozitívne. Konečne som mohol byť sám sebou a robiť veci presne tak ako som cítil bez toho, aby mi niekto do toho mudroval alebo inak zasahoval. Čiže aj za búrkového obdobia sa na mňa kvázi „usmialo slnko“ a z toho dôvodu som album nazval Slnečný,“ prezradil Juraj Hnilica prezývaný Ďurikes.

Jurajov osobitý i osobný prístup k tvorbe je badať v každej novej skladbe. Je to ako keby ste počúvaním listovali v Jurajovom denníku, v ktorom hlavnou témou je rodina, láska, úsmev, vďačnosť a dobro. Niekto môže namietať, že v dvanástich skladbách je až moc veľa priamočiarosti a optimizmu, že dnešný svet až taký pekný nie je. Ale pre Juraja je. Pre neho je Slnečný a plný farieb.

Príďte si vypočuť skladby z albumu Slnečný… už v piatok 9. marca o 19.00 h do Piešťanského pivovaru ŽiWell. Vstupné: 8 € predpredaj / 10 € na mieste.

(Reklamný článok) Zdroj: Tlačová správa