Ján Berky-Mrenica pozýva na koncert s názvom Škovránok

Syna zakladateľa Diabolských huslí budú v piešťanskom Dome umenia sprevádzať členovia tohto špičkového orchestra. Už v sobotu 18. apríla o 19.00 h.

Na koncerte Škovránok zaznejú skladby od klasiky až po slovenské ľudové piesne v strhujúcom majstrovskom prevedení jedného z najznámejších ľudových orchestrov na Slovensku.

Orchester Diabolské husle bol založený v roku 1991. Hlavnú zásluhu na jeho vzniku má popredný slovenský huslista a skladateľ – Ján Berky-Mrenica st.,  ktorý je aj zároveň hlavným tvorcom folklórnej časti repertoáru tohto telesa. Orchester tvoria  siedmi hudobníci, ktorí sú absolventmi hudobných akadémií.

V roku 1997 pán Berky-Mrenica st., zo zdravotných dôvodov prenechal umelecké vedenie telesa svojmu synovi – Jánovi Berky-Mrenicovi ml., ktorý pokračoval v umeleckých úspechoch svojho otca (od slovenskej hudobnej akadémie prevzal v roku 2000 cenu Najlepší hudobný interpret roka). Po smrti rodičov Jána Berkyho sa orchester odmlčal a po dvoch rokoch je opäť na hudobnej scéne v plnej paráde.


Husle: Ján Berky – Mrenica jr, Jozef Berky, Štefan Bertók

Viola: Peter Koza, Milan Hronček

Kontrabas: Tomáš Gašpierik

Cimbal: Martin Budinský


Vstupné: 8 eur (kúpiť online)

Text: PR Foto: diabolskehusle.sk