Hudobno-poetické Chleboslovie, SKYVA zavíta do Piešťan

V piatok 13. augusta sa v centre Apolin stretnú známa mladá košická speváčka SKYVA a piešťanský hudobník LUKE MIZMOR na jednom pódiu, aby odohrali spoločný koncert.

SOM SKYVA – Skyva chleba bola už odjakživa v rozprávkach náznakom čohosi dobrého. Pocestný dostal kúsok chleba v dome, kde večer zaklopal na dvere. Aj ja by som chcela ponúknuť drobný kúsok čohosi dobrého a snáď pekného. Myslím, že je to tak ako v rozprávkach – dobro v nás prebúdza a udržiava ľudskosť… (skyva.org/)

SKYVA – Zuzana Eperješiová. Jej piesne sú osobnou výpoveďou o slove a pravde, tak ako ju cíti, ako ju momentálne prežíva. Inšpiráciu berie zo sveta, v ktorom žije. Ako sama hovorí: „Uchopím slovo a obaľujem ho do ďalších spojení. V roku 2012 vyšla jej prvá zbierka poézie s názvom Piatok a iné vyznania. V roku 2017 vydala svoj prvý album Zrkadlo. Vyštudovala hru na klavír a pri klavíri aj tvorí.

LUKE MIZMOR – hudobník, spevák skladateľ.

LUKE MIZMOR – Lukáš Streženec skladá a hrá svoje piesne od strednej školy. Istý čas písal po anglicky, ale vrátil sa k rodnému jazyku a píše rád v slovenčine. Hovoria o ňom, že je slovenský Kryl. Motiváciu k tvorbe nachádza v živote samotnom, „Sú to príbehy, situácie, emócie, úryvky z kníh, jednoducho čokoľvek okolo mňa, čo sa ma nejako dotklo.“ uviedol v rozhovore pre ostrovského spravodajcu 1/2016.

Prečo SKYVA a LUKE MIZMOR?

Obaja ponúkajú tému život v jeho hĺbke, dynamickosti, v jeho veselej i smutnej podobe. Obaja spievajú vlastnú tvorbu, píšu si texty aj hudbu. SKYVA je klaviristka, LUKY hrá na gitaru.

Krásne spojenie.

V piatok 13.8.2021 o 19:00 hod v Apolin v Kursalone Piešťany.

(Reklamný článok)