Howie a Rookie prinesú do Piešťanského pivovaru humor aj horor

Tarantino v zrážke s Homérom. Temné zákutia Dublinu. Nasvrabený matrac. Dve mŕtve bojové ryby. Humor a horor. Pomsta a obeta. Aj o tom je odborníkmi i publikom vysoko hodnotená divadelná inscenácia Howie a Rookie. Divadlo Kontra ju uvedie v Piešťanskom pivovare 9. novembra o 19.30 h.

Táto hra v naštudovaní Divadla Kontra získala  prestížne ocenenia Prekvapenie Novej drámy a Dosky 2007 v kategórii objav roka. Jej autor Mark O´Rowe je považovaný za najoriginálnejšieho írskeho autora od čias Becketta.

Nové naštudovanie v podaní Petra Čižmára a Petra Olejára opäť sľubuje nezabudnuteľný zážitok. Predstavenie Howie a Rookie je divokou dublinskou odyseou, v ktorej udalosti s nasvrabeným matracom naberú mýtický význam a brutálne spoja osudy dvoch hlavných hrdinov.

Howie, ktorý rozpráva prvú polovicu príbehu, ide dostať Rookieho. Dôvodom je, že Howieho kámoš Peaches chytil svrab a škriabajúci sa až do krvi Rookie je jediný možný zdroj nákazy. Pomsta visí vo vzduchu. Howieho gang sa ženie naprieč dublinskými barmi a pisoármi, lenže sa im pripletie do cesty karma.

Rookie, známy tým, že “láme srdcia a deraví blany” sa ujíma rozprávania v druhej časti príbehu, keď sa obaja muži opäť stretnú za krvavých  okolností, po náhodnej smrti dvoch exotických bojovných rybiek miestneho gangstra Babochlapa.

Ani jedného z týchto hrdinov si nemusíte obľúbiť, ale s nadšením strávite 80 minút v ich spoločnosti. Ak sa dokážete na tento silný príbeh napojiť, budete odmenení neopakovateľným zážitkom. Howie a Rookie je príbeh komický a smutný zároveň. Brutálny a nekompromisný. Ale krásny.

Vstupné: 10 € na mieste / 8 € v predpredaji

(Reklamný článok) Zdroj: k13.sk