Habana Social Club Orquesta Musica sa predstaví prvýkrát na Slovensku

Skupina, ktorá patrí medzi špičku kubánskej hudby, zahrá v piešťanskom Dome umenia v piatok 11. decembra o 19.00 h. Deň predtým si môžete v pokladni  kúpiť vstupenky za zvýhodnenú cenu.

Vo štvrtok 10. decembra ich tam od 14.00 – 17.00 h budú predávať za 12 eur/osoba. Ponuka sa vzťahuje iba na 60 vstupeniek.

Habana Social Club podľa latinsko-amerických novinárov je vhodný a zaslúžený nasledovník skupiny Buena Vista Social Club. Má veľa piesní, ktoré sa ihneď stávajú hitom tak, ako to bolo u skupiny ich predchodcov Buena Vista Social Club, ktorá sa rozlúčila a ukončila svoju hudobnú dráhu v roku 2014 na Adios turné. Po tejto rozlúčke začala byť Habana Social Club ešte viac populárnejšia.

Viac než polovicu storočia hrajú stále s novými a novými virtuózmi, nakoľko starí zakladatelia už nie sú medzi nami. V jedenásť člennej skupine sa za roky svojej existencie vymenilo viacero ich členov. Spolu hrajú starší aj mladší muzikanti. Clemente Hechevarria a Rubén Gonzáles boli zakladateľmi hudobnej skupiny so základnou myšlienkou: „Život kubánskeho národa sa odzkadľuje v piesňach Kubáncov, ktoré hovoria všetkým ľuďom do srdca. Bez výnimky si ich človek ihneď obľúbi, pretože sú o ľudských citoch. Toto hudobné dedičstvo vyžaduje obrovskú pokoru a zodpovednosť pre nás hudobníkov“.

Počas slovenského turné zažije obecenstvo výnimočnú show s kubánskym korením. Habana Social Club pri svojich piesňach zahrajú aj akusticky upravené svetové latinsko-americké šlágre. Odznejú aj najväčšie kubánske hity : Flov palida, Chan – Chan, Bailando, Vivir Mi Vida, Che commandante, Guantanamera, Caballo viejo, Represent Cuba, alebo Se que te amo, ktorú prepracoval aj Ricky Martin.

Tento koncert je pre každú generáciu jedinečný hudobný skvost s autentickou dekoráciou, s kubánskymi tanečníkmi, farebnými kostýmami, s havanskou každodennou zladenou atmosférou. Každé jedno hudobné vystúpenie skupiny Habana Social Club je pre obecenstvo nezabudnuteľným zážitkom.

(Reklamný článok)