Gastronómia v Piešťanoch #1: Kam na obed?

Redakcia aplikácie ProMenu.sk pripravila seriál o reštauráciách a gastronomických zariadeniach v Piešťanoch. Pri našej prvej návšteve sme objavili niekoľko zaujímavých podnikov, ktorými sa mesto Piešťany môže pýšiť.

Ak navštívite jednu z týchto prevádzok, určite nebudete sklamaní.

1. Ázijská kuchyňa Sushi bar EDO-KIN

Ako prvú sme vyskúšali Ázijskú kuchyňu. Máme ju radi, a preto sme zavítali do miestneho sushi baru. Uvoľňujúcu atmosféru sme pocítli hneď po príchode do EDO-KINu. Príjemný a útultný interiér spolu s milou obsluhou. Už si len vybrať správnu kombináciu jedla.
My sme zvolili „klasiku“. Ochutnali sme Maki Set a následne kukuričné kuriatko s jasmínovou ryžou, zeleninou a šalátom.

Vizuál jedla bol „pastvou pre oči“. Inak tomu nebolo ani po zahryznutí. Sushi set od „sushimajstra“ mal tú správnu chuť a bolo cítiť kvalitu pri výbere surovín, čo ocenia hlavne nároční zákazníci. Inak tomu nebolo ani pri kukuričnom kuriatku, ktoré sa rozplývalo v ústach. Pokiaľ holdujete ázijskej kuchyni, tak tento Sushi bar v Piešťanoch odporúčame vyskúšať, je ideálnou voľbou pre potešenie vašej chuti.

2. Hovädzi roastbeef Penzion Diana ***

Našou druhou zastávkou bol Penzión Diana. Tento penzión je ideálne miesto na „biznis“ obed alebo na posedenie s obchodným partnerom. Tiež je vhodnou variantou, ak máte na obed viac času a chcete sa komfortne najesť. Obed sme si vychutnali v príjemnom prostredí penziónu. Aj v tomto prípade nás potešila milá obsluha.

My sme vyskúšali na obedové menu hovädzí roastbeef, s opekanými zemiakmi a šalátom. Hovädzí Roastbeef nie je bežným “menučkovým” jedlom, o to viac sme ocenili jeho zaradenie do dennej ponuky. V prípade, že neviete kam na obed v Piešťanoch, penzión Diana je určite vhodnou voľbou s ponukou kvalitného denného menu.

3. Šport a výlet za jedlom – Kaviareň & Reštaurácia Lodenica

Pokiaľ máte radi šport a radi aktívne oddychujete, tak Kaviareň & Reštaurácia Lodenica je pre Vás tou správnou voľbou. Nachádza sa na južnom okraji kúpeľného mesta Piešťany. Pokojné a krásne prostredie na brehu jazera Sĺňava splní požiadavky aj tých najnáročnejších. Možnosti relaxu máte hneď za oknom. Súčasťou areálu je aj detské ihrisko, ktoré ocenia hlavne mamičky s ďeťmi. Nájdeme tu aj ihrisko na plážový volejbal, nohejbal, bedminton, crocket a petang. Po aktívnom športe si treba dopriať poriadne jedlo, ktoré Vám pripraví tím Lodenice.

Poznáte ten pocit keď máte „zálusk” na niečo chutné, čo by ste si dali pod zub? Túto túžbu sme zdieľali každý deň s Vami, našimi návštevníkmi, a preto sme sa rozhodli vytvoriť mobilnú aplikáciu a portál, ktorý Vám uľahčí odpoveď na otázku – kde sa najesť. Hovoria zakladatelia Frederik Ravas a Ján Májek.

ProMenu.sk prichádza do Piešťan a každá reštaurácia z tohto mesta sa môže zaradiť do mobilnej aplikácie. Ak chcete, aby ste mali ponuku vašej obľúbenej reštaurácie ako „na dlani“, dajte nám vedieť.

Nájdite aktuálnu ponuku a denné menu reštaurácií v Piešťanoch.

Zakladatelia projektu Ján Májek, Frederik Ravas