Fitness náramky sa hodia na tréning aj na zápas

Fitness náramky dnes už neslúžia len profesionálnym športovcom, ale sú dostupné aj pre bežných ľudí, ktorí si chcú strážiť správny životný štýl a mať neustály prehľad o svojej kondícii. Skvele sa hodia napríklad pre začínajúcich mladých futbalistov, ktorí sa do tej správnej kondície ešte len dostávajú, a nechcú na začiatku nič podceňovať.

Takže čo dnešné fitness náramky vedia? Jednoducho ich cez NFC alebo Bluetooth spojíte s chytrým telefónom a pomocou aplikácie sledujete štatistiky nielen o svojom pohybe, ale tiež spánku, ktorý je základom pre dobré výkony.

Fitness náramok vám spočíta kroky, ktoré ste za deň prešli, nabehané kilometre, spálené kalórie a tie lepšie môžete vziať dokonca na plavecký tréning do bazéna. Niektoré rozpoznajú aj chôdzu do schodov, drepy, skoky a trebárs i sedy-ľahy. Taktiež u lacnejších náramkov možno dnes už nájsť merač tepovej frekvencie. Ten môžete nastaviť tak, aby vám meral tep priebežne cez deň, alebo ho nastavíte ručne. Všetky informácie potom nájdete v mobilnej aplikácii.

Pomocou aplikácie je možné tiež nastaviť ciele, napríklad denný počet krokov, alebo spálené kalórie. Fitness náramok vás tiež môže upozorňovať na to, že ste sa už dlhšiu dobu nehýbali, a je čas sa napríklad prejsť alebo si zabehať. Cez aplikáciu sa potom môžete spojiť s vašimi priateľmi alebo priamo s vaším tímom a porovnávať svoje výkony po tréningu či zápase.

Ak ste už náročnejší, potom si možno dokúpiť s náramkom napríklad aj hrudný pás, ktorý detailnejšie zaznamená vašu fyzickú aktivitu. V prípade, že mimo náramku chcete pre svoj smartphone aj zdatný notifikátor, potom voľte rovno chytré hodinky, vďaka ktorým budete mať pod kontrolou aj správy alebo hovory.

(Reklamný článok)