Elektrárňou Piešťany zaznejú tóny židovských balád

Pressburger Klezmer Band, bratislavská formácia so siedmymi úspešnými albumami na konte a viac ako dvadsaťročnou tradíciou, sa predstaví v industriálnych priestoroch Elektrárne Piešťany v prvý októbrový piatok.

Členovia skupiny odohrajú skladby zo svojho nového projektu Baladen, ktorý vznikol pod vedením skúsenej producentskej dvojice Róbert Pospiš a Martin Sillay.

V porovnaní s predošlými albumami, ktoré boli zamerané viac na tanečnú hudbu v duchu klezmer, sú Balady oveľa komornejšie a plné emócií. Celý projekt je výsledkom zberateľskej a vzdelávacej činnosti, ktorej sa členovia formácie v posledných rokoch venujú a prekračujú tak hranicu tradičnej hudobnej realizácie.

Pre piešťanské publikum si však pripravili aj ďalšiu lahôdku. Pri príležitosti 50. výročia úmrtia Ľudovíta Wintera a s tým spojenou výstavou Piešťany očami Wintera, ktorá je až do 25. októbra inštalovaná v galérii Elektrárne, odohrá kapela valčík Nokh eyn tants.

Obdivovateľom života a diela Ľ. Wintera je táto skladba dobre známa najmä z filmu Dušana Trančíka Optimista, pre ktorý hudbu zložila práve formácia Pressburger Klezmer Band.

Pozývame vás na večer plný hudby a dobrých emócií, ktorý sa uskutoční v piatok 5. októbra o 19:00 v Elektrárni Pieštany. VSTUPNÉ 7 € / 5 €.

(Reklamný článok)