Elektrárňa Piešťany ako swingová tančiareň už dnes večer

Tradícia hot jazzu a swingu z prvej polovice minulého storočia je stále živá. Jej popularitu šíri Fats Jazz Band, ktorý v piatok 13. mája roztancuje Elektrárňu Piešťany. Swingový majáles sa začína o 19.00 h. Na návštevníkov, ktorí prídu do Elektrárne už o 18.00 h, čaká v hlavnej sále prekvapenie.

Dobovú atmosféru podčiarkuje okrem originálnych aranžmánov jazzových legiend aj prostredie samotnej Elektrárne. Na swingovú tančiareň sa totiž premení impozantný priestor, kde kedysi hučali stroje. Chceli by ste taký starý generátor uvidieť? Tak príďte o hodinu skôr.

S tancom podľa vzoru dám a gentlemanov swingovej éry všetkým pomôžu lektori tanečnej školy B-Swing.

Repertoár Fats Jazz Bandu obsahuje najzaujímavejšie kusy z pera legendy amerického jazzu 30. a 40. rokov 20. storočia – Thomasa „Fats“ Wallera, ktorého meno si orchester prepožičal aj do svojho názvu. Okrem toho FJB interpretuje skladby ďalších významných osobností jazzovej scény tohto obdobia ako boli Louis Armstrong, Teddy Wilson, Lester Young, Billie Holiday, Clarence Williams, Ella Fitzgerald, Tommy Dorsey, Count Basie, Benny Goodman, Gene Krupa a ďalší.

Swingový majáles v Elektráni Piešťany sa uskutoční v piatok 13. mája. Vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji cez ticketportal.sk alebo v Elektrárni Piešťany za 8 eur. Na mieste v deň akcie budú v predaji za 10 eur.

(Reklamný článok, prvýkrát publikované 2. mája)