Dubčekova jar v podaní svetoznámeho míma Milana Sládka

Štátna opera Banská Bystrica uvedie v piešťanskom Dome umenia inscenáciu Milana Sládka s názvom Dubčekova jar. Pantomimické a tanečné predstavenie vzniklo pri príležitosti 50. výročia Pražskej jari. V Dome umenia ho môžete vidieť v utorok 27. novembra. Začiatok predstavenia je o 19.00 h.

Inscenácia Dubčekova jar je autorský titul významného tvorcu z prostredia pantomimického divadla, Milana Sládka.

Jeho vznik súvisí s 50. výročím kľúčovej spoločensko-politickej a kultúrnej udalosti Československa, s Pražskou jarou. Milan Sládek, ako človek sám postihnutý komunistickým režimom spolu s hudobným skladateľom Jozefom Vlkom a ďalšími inscenátormi vzdáva hold Alexandrovi Dubčekovi, najvýraznejšej osobnosti pražských udalostí roku 1968 a medzinárodne rešpektovanému politikovi.

Inscenácia prostredníctvom pantomímy a tanca prinesie svedectvo o nebezpečenstve totalitných režimov i o sile jednotlivca, ktorý sa dokáže postaviť zlu aj za cenu straty osobnej slobody alebo spoločenského opovrhnutia.

Vstupenky sú v predpredaji cez ticketportal.sk aj v pokladni Domu umenia, kde ich môžete získať v polovičnou zľavou. Cena pre študentov je 5 eur.


Alexander Dubček: Milan Sládek
Chor: Zuzana Andelová, Ivica Danihelová, Beáta Eibenová, Tereza Slavkovská, Veronika Szabová, Anna Zemaníková, Juraj Budzovský, Peter Butkovský, Ján Jamrich, Tomáš Laci, Matej Struhár

Réžia: Milan Sládek
Hudba: Jozef Vlk
Kostýmy: Miriam Horňáková
Scéna a svetelný dizajn: Ján Ptačin
Video: Akasha Visualstation
Asistent réžie: Juraj Benčík


(Reklamný článok)