Dom umenia uvedie tanečný príbeh o láske aj smrti Gadžo Expres

Tanečno – divadelná inscenácia Gadžo Expres predstavuje výsledky etnologického výskumu a hereckých tréningov priamo v rómskych osadách. V Dome umenia môžete zažiť toto fascinujúce predstavenie v utorok 17. septembra o 19.00 h.

Gadžo Expres sa snaží sa búrať zaužívané stereotypy majoritného obyvateľstva o rómskej kultúre. V tíme sa stretli tanečníci, choreografi, režiséri, hudobníci a etnológovia, ktorí sa venujú prezentácii a uchovávaniu rómskych tradícií.

Tvorcovia divákom  ukážu, že aj uprostred osád ešte stále prežíva fascinujúca kultúra, ktorá by nemala upadnúť do zabudnutia. Rómsky tanec nepovažujme  afektovaný, je veľmi prirodzený, estetický a energický.  Okrem tanca sú v predstavení  zobrazené rôzne  situácie zo života Rómov, v pozitívnych aj negatívnych stránkach.

Rómovia prežívajú svoj život naplno,  pri konfliktoch  používajú obrovské gestá. Môžeme mať pocit, že je to hádka na život a smrť a oni sa len vášnivo rozprávajú. A tieto situácie dokazujú ich emocionalitu a silné prežívanie života.

V réžii Jána Luterána a Mariany Luteránovej a  v spolupráci s   choreografom  Vladimírom Michalkom, ktorého poznáme ako porotcu  z projektu Zem spieva čaká návštevníkov Domu umenia strhujúci tanečný príbeh  o láske, smrti a živote.

Vstupné: 10 a 12,-  €  / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez www.ticketportal.sk.

(Reklamný článok)