Dom umenia pozýva na priamy prenos opery Turandot

Ukrajinská sopranistka Liudmyla Monastyrska, ktorá v minulosti spievala Turandot v Ukrajinskej národnej opere, sa predstaví v hlavnej úlohe Pucciniho legendárneho diela v sobotu 7. mája na javisku Metropolitnej opery New York. Na Slovensku môžete priamy prenos zažiť iba v Dome umenia Piešťany. Začína sa o 18.55 h.

Liudmyla Monastyrska detubovala v MET v roku 2012, keď spievala titulnú rolu vo Verdiho Aide. Medzi jej ďalšie úlohy patrí napr. titulná postava v Pucciniho Tosce, Santuzza v Mascagniho Cavalleria Rusticana a Abigaille vo Verdiho Nabuccovi. Vystupovala aj v mnohých popredných operných domoch, vrátane milánskej La Scaly, Royal Opera House Covent Garden, Bavorskej štátnej opery, Viedenskej štátnej opery, Berlínskej štátnej opery, barcelonského Gran Theater del Liceu a mnohých ďalších.

Postavu odvážneho princa v novom naštudovaní Pucciniho Turandot stvárni tenorista Yonghoon Lee. Marco Armiliato diriguje strhujúcu dielo, ktoré nastupuje na javisko v oslnivej, stále obľúbenej produkcii Franca Zeffirelliho.

Trvanie: 3 hod. 15 min. (2 prestávky) v talianskom jazyku / anglické a slovenské titulky

Vstupné: 12 eur / zľavnené vstupné 6 eur. Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia, www.ticketportal.sk.

(Reklamný článok)