Dom umenia pozýva na operu W. A. Mozarta Così fan tutte

Komická opera W. A. Mozarta už svojím príznačným názvom Così fan tutte (Všetky sú také) poukazuje na fakt, s ktorým sa musia muži zmieriť: vernú ženu jednoducho nenájdeš. Priamy prenos z Metropolitnej opery v New Yorku môžete zažiť v sobotu 31. marca o 18:55 v Dome umenia Piešťany.

Phelim McDermott sa vracia do Metropolitnej opery ako režisér Mozartovej komédie Così fan tutte, diriguje David Robertson.

Amanda Majeski sa predstaví ako Fiordiligi, Serena Malfi ako jej sestra Dorabella. Kelli O’Hara, držiteľka ceny Tony Award, sa predstaví v úlohe bojovnej slúžky Despiny, Ben Bliss a Adam Plachetka ako snúbenci sestier Ferrando a Guglielmo a Christopher Maltman ako cynický Don Alfonso.

Dej opery sa odohráva v 50. rokoch 20. storočia na Coney Islande. Inscenácia Così fan tutte vznikla v koprodukcii s English National Opera.


Druhá operná sezóna priamych prenosov z Metropolitnej Opery New York realizovaná v Dome umenia Piešťany sa chýli k svojmu záveru. Ako organizátorov nás veľmi teší, že dramaturgia nášho kultúrneho stánku zaradením opery ako žánru do svojho programu získala veľa nových priaznivcov. Veríme, že pripravovaná nová sezóna 2018/2018, ktorú už Metropolitná Opera zverejnila na svojich stránkach bude zaujímavým lákadlom pre milovníkov opery. Viac informácii o priamy prenosoch z Met Opery nájdete na www.prenosydokin.cz alebo www.domumenia-piestany.sk.

Tešíme sa na spoločné stretnutia s operou-

Programová prevádzka Domu umenia.


(Reklamný článok)