Dom umenia pozýva na nový cirkus Younák

Po premiére bolo toto originálne spojenie divadla, klauniády, akrobacie, živej muziky a folklóru beznádejne vypredané. Po dlhšom časa sa vracia do troch slovenských divadiel, zažiť ho môžu aj návštevníci piešťanského Domu umenia, a to 24. marca 2020.

Younák je kreatívnou fúziou tradičného a moderného umenia. Folklór tak trochu postavený na hlavu, kde s nadhľadom a  humorom rozprávame tajomný príbeh najväčšieho slovenského hrdinu.

Juraj Jánošík reprezentuje boj za slobodu malého národa vo veľkej monarchii niekde okolo roku 1707. Legenda hovorí, že bohatým bral a chudobným dával. Bol to neobyčajný hrdina alebo obyčajný zlodej?

Cieľom cirkusovej show s prvkami commedie dell´arte však nie je podať svedectvo o jeho živote, ale sprostredkovať emócie, ktoré sa s ním spájajú. Túžba po slobode, bohatstve, spravodlivosti, ale aj témy ako láska, zločin či trest.

Vstupenky na toto unikátne predstavenie sú k dispozícii v pokladni Domu umenia (pondelok až piatok: 14.00 – 17.00 h a hodinu pred predstavením, tel.: 033/24 58 001) aj cez ticketporal.sk.

(Reklamný článok)