Dom umenia pozýva na koncert v rámci Dní ruskej duchovnej kultúry

Na podujatí sa predstavia súbor Bis-Quit Orchestra a sólisti Mariinského divadla z Petrohradu. Slávnostný večer sa uskutoční 14. októbra a začína o 19.00 h v Dome umenia. Vstup je voľný.

Subor Bis-Quit orchestra je laureátom mnohých medzinárodných súťaží, s veľkým úspechom sa predstavil vo viacerých krajinách po celom svete. Majstrovské ovládanie typických ruských hudobných nástrojov všetkých členov súboru nezabudnuteľne dopĺňa a obohacuje spevácke vystúpenie špičkových sólistov Mariinského divadla z Petrohradu.

Súbor Bis -Quit Orchestra vznikol v roku 2002 v ruskom Petrohrade. Súbor je laureátom mnohých medzinárodných súťaží. Jeho repertoár obsahuje viac než 250 skladieb rôznych žánrov, vrátane ruskej ľudovej hudby, klasickej hudby, jazzu, country, latino hudby, retro a tanečnej hudby.

Program reprezentuje unikátnu kombináciu tradičných ruských ľudových nástrojov so saxofónom a bicími nástrojmi.

Všetci hudobníci sú profesionáli, ktorí vyštudovali Konzervatórium v Petrohrade a Petrohradskú štátnu univerzitu kultúry a umenia. Priemerný vek hudobníkov je 27 rokov.

Od svojho založenia odohrali viac než 1500 koncertov nielen v Rusku ale aj v Taliansku, Poľsku, Švajčiarsku, Južnej Kórei, Nemecku, Kube, Rakúsku, Číne, Škótsku, Francúzsku a Nórsku.

Účinkujú:
Andrey Antipov – balalaika contrabass
Rustam Gafarov – balalaika prima
Olga Evstafieva – domra alto
Vladimir Maslov – percussion instruments
Aleksandr Soshnikov – accordion
Aleksey Strelko – saxophone
Sólisti Mariinského divadla z Petrohradu

(Reklamný článok)