Dom umenia pozýva na komédiu Klamstvo

Milosrdná lož a nemilosrdná pravda. Dva mantinely, medzi ktorými sa odohráva divadelná komédia Klamstvo. Uvedú ju v stredu o 20.00 h v piešťanskom Dome umenia. V hlavných úlohách sa predstavia Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková a Peter Šimun.

Manželia Alica a Michel čakajú na večeru svojich dlhoročných známych, manželov Laurence a Pierra. Alica je však nesvoja, pretože krátko pred tým zazrela v meste Pierra, ako sa bozkával s cudzou ženou, čo ju stavia do morálnej dilemy: urobí svojej priateľke väčšiu službu, ak jej to povie alebo práve naopak, ak jej to zamlčí?

Michel sa snaží zľahčiť jej dilemu, pritom sa stavia na stranu nevinného klamstva. Laurence a Pierre po večeri odchádzajú, dilema však ostáva a Alica jej má plnú hlavu. Dotlačí Michela k priznaniu ohľadom ich vlastného vzťahu.

Podarí sa im nakoniec ohraničiť, kde začína lož a kde končí pravda? Stará téma, ktorá bola, je, a bude vždy aktuálna – pravda a lož. Medzi tým je veľa možností. Veríme, že diváci si vyberú tie lepšie. Že lož nebude taká milosrdná, a že pravda nemusí byť taká bezohľadná. Dôležité je, aby sme sa vedeli aj na vážnych situáciách vždy zasmiať. V tejto komédii nám o to rozhodne pôjde.

Preklad: Maya Rothenbuhler Korcová a Ľubica Rusnáková

Réžia: Eduard Kudláč

Účinkujú: Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková a Peter Šimun

Vstupné: 18,-  a 19,-€ /  predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez www.ticketportal.sk. Platí zľava ZŤP!

(Reklamný článok)