Darujte svojmu telu elixír zdravia

Navštevovať saunu je bežná vec a ľudia to robia radi, bez strachu alebo obáv. Keď niekoho zavoláte do 120-stupňovej zimy, nechápavo sa na vás pozrie a v hlave sa mu premieta film o pomaličky zamŕzajúcom horolezcovi v Himalájach. Niet sa čomu čudovať. Ale poďme sa na kryoterapiu pozrieť trochu z iného pohľadu.

Kryokomora funguje na opačnom princípe ako sauna. Kým v saune skáčete z horúčavy do ľadového bazéna, v prípade kryokomory si organizmus najprv „zmrazíte“ a následne po opustení komory zohrejete na stacionárnom bicykli alebo bežiacom páse.

Intenzívny vplyv extrémne nízkych teplôt uvádza do pohybu hormonálnu reakciu a do tela sa vylučujú látky, ktoré majú za úlohu zachovať ľudský organizmus nepoškodený. Zvyšuje sa pri tom hladina endorfínov vyznačujúcich sa výrazným protibolestivým účinkom.

Prostredníctvom chladu dochádza k zníženiu vodivosti nervov i k svalovému uvoľneniu. Cievy sa sťahujú, krv sa z kapilár, ktoré sú v kontakte s nízkou teplotou, redistribuuje do vnútorného obehu, kde prúdi a filtruje sa pod vyšším tlakom. Pritom sa z tela uvoľňuje kyselina mliečna a voľné radikály spôsobujúce poškodenie a starnutie buniek.


Kryocentrum Piešťany nájdete v areáli hotela Granit (Vojenský kúpeľný ústav) na Teplickej ulici č. 81. Pre verejnosť je prístupné každý deň od 15.00 h do 19.00 h.


Znížením vodivosti nervov a svalovým uvoľnením dochádza k výraznému zníženiu subjektívneho pocitu bolesti, čo predstavuje pozitívum najmä pri liečbe reumatoidálnych ochorení, ochorení pohybového aparátu, zápalu kĺbov, sklerózy multiplex, dny, zápalových zmien aj zmien na chrbtici.

Kryoterapia má tiež pozitívne účinky pri bolesti mäkkého tkaniva v okolí kĺbov. Pomáha pri Alzheimerovej a Parkinsonovej chorobe, mozgovej obrne, psoriáze, dermatitíde, príznakoch migrény aj pri depresii.

Ako terapia prebieha?

Čelenka na uši, rukavice, podkolienky, dreváky, jednorazové rúško na ústa, krátke bavlnené šortky a pre ženy aj tielko sú súčasťou štandardnej výbavy. Najprv vstúpite do „prípravnej“ predsiene s teplotou -60 stupňov Celzia, kde sa pomaly v hmle prechádzate a plytko dýchate. Po krátkej adaptácii prejdete do aplikačnej – liečebnej komory s teplotami v rozsahu -120 až -130 stupňov Celzia.
Pobyt v komore trvá spolu dve až tri minúty.

Počas celej kúry ste v priamom vizuálnom kontakte s obsluhujúcim personálom cez okno komory. K bezpečnosti prispievajú okrem signalizačných zariadení aj špeciálne dvere, ktoré sa otvárajú už pri minimálnom zatlačení.

Počas procedúry pacienti nepociťujú chlad, ale skôr jemné pálenie či štípanie na odkrytých častiach tela (takzvané chladné pálenie). Po jeho ukončení sa dostavujú prejavy zníženého napätia, uspokojenia, relaxu, sviežosti, psychického a fyzického uvoľnenia, ktoré pretrvávajú niekoľko hodín i dlhšie.


Pre každého, kto prekoná strach z neznámeho, máme darček.

V Kryocentre Piešťany získate PRVÝ VSTUP V HODNOTE 10 EUR ZDARMA, permanentky a ošetrenie lokálnou kryoterapiou za zvýhodnené ceny.

Preto neváhajte a darujte svojmu telu elixír zdravia, jedného dňa sa Vám za to poďakuje.


kryocentrum piestany 3 kryocentrum piestany 2 kryocentrum piestany 4

(Reklamný článok)