Darček na poslednú chvíľu? Vstupenky na nový cirkus

Netradičná fúzia divadla, cirkusu a folklóru. Junácka pasovačka, akrobacia a pohybové divadlo s prvkami commedie dell´arte. To je nový cirkus s názvom Younák.

Po premiére bolo toto originálne spojenie divadla, klauniády, akrobacie, živej muziky a folklóru beznádejne vypredané. Po dlhšom časa sa vracia do troch slovenských divadiel, zažiť ho môžu aj návštevníci piešťanského Domu umenia, a to 24. marca 2020.

Younák je kreatívnou fúziou tradičného a moderného umenia. Folklór tak trochu postavený na hlavu, kde s nadhľadom a  humorom rozprávame tajomný príbeh najväčšieho slovenského hrdinu. Juraj Jánošík reprezentuje boj za slobodu malého národa vo veľkej monarchii niekde okolo roku 1707. Legenda hovorí, že bohatým bral a chudobným dával. Bol to neobyčajný hrdina alebo obyčajný zlodej?

Cieľom cirkusovej show s prvkami commedie dell´arte však nie je podať svedectvo o jeho živote, ale sprostredkovať emócie, ktoré sa s ním spájajú. Túžba po slobode, bohatstve, spravodlivosti, ale aj témami ako láska, zločin či trest.

Vstupenky na toto predstavenie môžu byť skvelým vianočným darčekom. Pokladňa Domu umenia je do 10. januára 2020 zatvorená, ale vstupenky sú k dispozícií cez ticketporal.sk.

(Reklamný článok)