Close Harmony Friends sa premenovali na Voising, predstavia sa v Dome umenia

V stredu 7. novembra zavíta do piešťanského Domu umenia a´cappella skupina Voising. Počujete tento názov prvý raz, avšak tváre na plagáte sa vám zdajú povedomé? Nečudo. Iste si pamätáte výborné koncerty Close Harmony Friends, kde ste ich videli. Voising je po zmenách, ktoré nastali v CHF,  pokračovateľom už takmer tridsaťročnej tradície spievania bez nástrojov.

Počiatky Voising, pôvodne pod názvom Close Harmony Friends, sa datujú do roku 1990. Skupina od svojho založenia pravidelne brázdi javiská a scény doma i v zahraničí, pričom navštívila takmer všetky európske krajiny a účinkovala i v zámorí – v Kolumbii, Mexiku, Japonsku, Austrálii.

V máji 2008 mala skupina možnosť účinkovať ako hosť koncertu Bobby McFerrina v NTC Bratislava. Na CD skupiny Desmod „Javorový album“ teleso naspievalo ako hosť a´cappella verziu skladby „Posledná“.

Skupina nahrala 8 albumov, ktoré reflektujú ich spevácky talent a všestrannosť. V septembri tohto roka ohlásila skupina úplne nový playlist, nové piesne a novú éru a´cappelly Close Harmony Friends a s tým aj názov Voising.

Odvtedy stihli zaspievať na festivale zoom + v Trnave, ale aj na odovzdávaní cien Igric a ďalších koncertoch.

Záznam piesní Feeling good a Hips don´t lie je tou najlepšou pozvánkou na koncert v stredu 7. novembra o 19:00 h v Dome umenia. Vstupenky sú v predpredaji cez ticketportal.sk.

(Reklamný článok)