Čankišou sľubujú koncert nabitý energiou a divokými rytmami

Hudba dávneho jednonohého národa Čanki opäť zaznie aj v Piešťanoch. Kapela Čankišou zahrá v piatok 27. novembra v Piešťanskom Pivovare.

Sdemčlenná kapela Čankišou sa dostala do povedomia poslucháčov dom aj v zahraničí vďaka svojim koncertom nabitým energiou a divokými rytmami. Tie sa pod vedením hlasom aj postavou impozantného speváka Karla Heřmana po pár minútach menia v divokú tanečnú zábavu.
Čankišou so svojím mixom rôznych etnických vplyvov na rockovom základe a bohatou zbierkou exotických nástrojov precestovali celý svet – od ostrova Réunion v Indickom oceáne, cez Pakistan až po malajské Borneo.

Kapela aktuálne patrí k špičke českej world music. Vydala niekoľko úspešných albumov a jej koncerty mohlo niekoľkokrát zažiť aj piešťanské publikum. Po dlhšom čase sa sem vráti opäť a to už v piatok 27. novembra. Koncert sa uskutoční v Piešťanskom Pivovare a začína o 20.00 h.

Predskokanom Čankišou budú Capre – slovenská kapela, spájajúca rôzne hudobné vplyvy do ich vlastnej pestrej hudobnej zmesi. Kapela vznikla v roku 2005 z členov s rozličným hudobným zameraním: basák a bubeník hrávali tvrdú hudbu, metal a crust, gitarista sa venoval rocku a jazzu, perkusionista pôsobí ako psytrance/worldbeat DJ a ostatní členovia sú silno ovplyvnení tradičnou hudbou z celého sveta – hlavne Ázie, Európy, Austrálie a Afriky.

Hudobný štýl skupiny možno nazvať ako ethno fusion (rovnaký názov nesie aj ich debutový album), spájajúci prírodné zvuky etnických hudobných nástrojov ako indická Sitar, turecký Saz a Oud, austrálske Didgeridoo alebo africké Djembe alebo Krin, so silnou jazz-rockovou rytmickou sekciou a použitím elektronických a ambientných prvkov.

Vstupné: predpredaj 6 eur (klub ŽiWell, Piešťanský Pivovar, ticketportal.sk), na mieste 8 eur

Udalosť nájdete aj na Facebooku.

(Reklamný článok)