V New Yorku vznikol film, ktorý bude mať premiéru v Piešťanoch


Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
1
Inzercia

Režisér Tominno Kelemen dokončuje druhú časť trilógie Girls of New York. Úvodný film s názvom LOV mal slovenskú premiéru v Piešťanoch, odkiaľ pochádza časť autorovej rodiny.

Účinkovali v ňom Emília Vášaryová aj Adriana Sklenaříková. V pokračovaní LOV&CITY sa objaví aj známa návrhárka Patricia Field, žena ktorá spravila z herečky Sarah Jessica Parker svetovo známu módnu ikonu. Tominno Kelemen sa po Prahe, Paríži a Londýne presťahoval do New Yorku, ale aj svoj druhý film by chcel predstaviť v Piešťanoch, kde trávil každé letné prázdniny.

Ako LOV&CITY nadväzuje ma prvú epizódu vašej trilógie Girls of New York? Ide o voľné pokračovanie, resp. čo majú tieto dva filmy spoločné?

Aj druhá časť je točená v štýle Cinema du Look, kde vysoko vizuálne prevedenie prechádza do hry s luxusom. Motívmi sú opäť konzumná kultúra, satira reklamných kampaní a módy. Mládežnícke prvky sa tu miešajú s umeleckým postojom.

Hneď po premiére môjho prvého filmu ma Adéla pozvala do rannej show. Celý deň pred odvysielaním rozhovoru chodila na Fun rádiu znelka, že Adela predstaví režiséra, ktorý je buď blázon alebo génius. Nemala v tom vtedy, čerstvo po našom stretnutí, úplne jasno.

kelemen2

Aktuálne pracujete na postprodukcii, kde sa film natáčal? Uvidíme ho aj v Piešťanoch?

Po dobrej skúsenosti s mojou predošlou piešťanskou premiérou, o ktorú sa ukážkovo postaral skúsený a kreatívny event manager Martin Valo a pán Jozef Valachovič sa určite nechám nahovoriť aj na ďalšiu premiéru, ak na to príde čas.

Prvý film som prevažne točil v Paríži, druhý úplne celý v Bronxe, Harleme, Soho a na Upper East Side. V apríli 2013 o ňom vyšla pozitívna kritika vo Vogue, takmer rok po našom predchádzajúcom rozhovore, v ktorom som povedal, že moje filmy majú v divákovi vyvolať umelecký zážitok, ako keď si prelistuje práve tento časopis. Kdekoľvek na svete.

kelemen3

Ako na ňom spolupracovala Patricia Field?

Keď ľudia v Amerike vidia, že o tom čo hovoríte naozaj niečo viete a viete to aj dotiahnuť do konca, veľmi radi s vami spolupracujú. Po tom ako Patricia Field videla môj prvý film, s nadšením mi smskovala, že sa nevie dočkať byť herečkou a kostýmovou dizajnérkou v mojom ďalšom filme. Ona má na ľudí a módu talent. Na dobre oblečených ľudoch presne rozpozná, čo si ukradli a za čo skutočne zaplatili. Na Bowery street má svoj trojposchodový obchod, kde deťom z prístavu z dobrého srdca dovolí kradnúť. Po dokončení môjho filmu sa pustila do komédie The Other Woman, kde obliekala Cameron Diaz.

O čom je nový film?

Trilógia je o troch sestrách a magickom elixíre HOPE zhotovenom z DNA vzácnych opíc. Prvý film rozpráva o živote madame Emily, ktorú hrala Emília Vasaryova a jej troch dcérach. Hlavnou postavou druhého filmu je Queen Patricia, v podaní Patricie Field, ktorá svoju NÁDEJ rozpredá miliónom žien. Tie sa sťahujú na Manhattan, aby žili život Carrie Brashaw so seriálu Sex v meste. Tretí film, ktorý práve točím je o ich najmladšej sestre Fancy Nancy. Hrá ju Nancy Ozelli.

kelemen4

Koho ďalšieho v ňom uvidíme?

Samozrejme moju starú zostavu – Varday, Nemcová, Fišerová a Sklenaříková. Rozprávačkou je talentovaná Bridget Barkan. Ďalej sa tam objaví supermodelka Nancy Ozelli aj topmodel Elias Cafmeyer a herec Zebedee Row, ktorého si Vogue v mojom filme veľmi obľúbilo.

Aj keď je film oficiálne sponzorovaný americkým vedením firmy Marc Jacobs, veľkú časť rozpočtu zaistil aj predaj propagačných predmetov, hlavne plyšová hračka The Saint. Je to ústredná postava trilógie a hrá ju Luky Varday, ktorého ste už videli na slovenskej premiére. Pred dvoma rokmi som si na Spring street v New Yorkskom Sohu otvoril vlastný obchod s hračkami a inými upomienkovými predmetmi k trilógii Girls of New York. Spring street v mode je niečo ako ako Wall street v ekonomike, takže si myslím, že lokalitu som zvolil vhodne. Nachádza sa medzi obchodom Chanel a hotelom Trump Soho, menami ktoré mi boli vždy najväčšou inšpiráciou.

Pýtal sa: Martin Palkovič Odpovedal: Tominno Kelemen

Inzercia