Vrbové: Čerenec bol ako z rozprávky

Parlament mladých mesta Vrbové si v sobotu 8. októbra pri vrbovskej vodnej nádrži pripravil jedinečnú udalosť pre všetky detičky pod názvom Rozprávkový Čerenec. Rozprávkové popoludnie sa začalo o 14.00 h registráciou účastníkov a trvalo do 17.30 h. Akcie sa zúčastnilo napriek jesennému počasiu viac ako 190 detí v doprovode rodičov či kamarátov.

Okolie vodnej nádrže Čerenec je zväčša využívané na rekreáciu, rybárčenie či na nedeľné prechádzky. Avšak tento krát sa toto miesto členovia PMMV a dobrovoľníci rozhodli oživiť netradičným spôsobom.

Na deti čakali v okolí priehrady jednotlivé stanovištia, ktoré boli prepojené rozprávkovou cestou. Ich podstatou bolo splniť úlohu, ktorá zväčša súvisela s konkrétnou postavou či príbehom. Po úspešnom zvládnutí, mohli postupovať po vyznačenej trase, naprieč ďalším hádankám, činnostiam či rébusom. Pred začiatkom bolo potrebné sa zaregistrovať, kde každý súťažiaci dostal mapku s vyznačenou trasou.

Rozprávková cesta pozostávala zo siedmych stanovísk, pričom na každom stanovisku na deti čakala dvojica rozprávkových bytostí. Deti sa tak mohli stretnúť zoči-voči s bytosťami ako Popoluška,

Snehulienka či Červená čiapočka. Okrem rozprávkových stanovísk však pre deti boli pripravené aj aktivity na hrádzi ako tvorivé dielne a skákanie v mechu, kde si po splnení úloh mohli deti rozvinúť svoje manuálne zručnosti a rodičia vydýchnuť. Pre každého účastníka po absolvovaní tejto veselej čarovnej cesty čakala sladká odmena. Na záver na všetky deti pršal cukríkový dážď, ktorý im na tváričkách vyčaroval nesmiernu radosť.

„Táto skvelá akcia sa mohla uskutočniť vďaka nadácii ZSE, ktorá venovala grant na toto podujatie. Za podaním projektu, stál predseda PMMV Dušan Sabo. Okrem iného by sme chceli poďakovať ďalším partnerom ako je Mesto Vrbové, VÚC Trnava a Reštaurácia Čerenec. Aj vďaka nim sme mohli zhmotniť naše predstavy o Rozprávkovom Čerenci a už teraz sa tešíme na ďalší ročník,“ informovala členka PMMV Kristína Lukáčiková.

rozpravkovy-cerenec_12 rozpravkovy-cerenec_11 rozpravkovy-cerenec_10 rozpravkovy-cerenec_9 rozpravkovy-cerenec_8 rozpravkovy-cerenec_7 rozpravkovy-cerenec_6 rozpravkovy-cerenec_5 rozpravkovy-cerenec_4 rozpravkovy-cerenec_3 rozpravkovy-cerenec_1

Text: Tlačová správa PMMV Foto: Vrbové online