Veľké Kostoľany: Dobrovoľní hasiči dostali nové auto

Hasičský zbor, ktorý pôsobí v obci už viac než sto rokov, sa dočkal zrepasovaného vozidla Tatra 815. Poskytlo mu ho ministerstvo vnútra. Podľa starostu sa hasiči môžu tešiť aj na rekonštrukciu zbrojnice.

„Dobrovoľný hasičský zbor v Kostoľanoch má 23 členov,“ priblížil jeho člen Miroslav Zbyvatel, podľa ktorého sa hasiči snažia pritiahnuť aj mládež. „Nemáme ešte úplne najmenších. Preto začíname spoluprácu so základnou školou, aby sme oslovili aj deti.“ Cieľom je zachovať v obci tradíciu, ktorá trvá od roku 1902.

Ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý prišiel na zrepasovanej Tatre, vo štvrtok vítali desiatky obyvateľov. Starosta Gilbert Liška pri tejto príležitosti povedal, že obec sa na dar pripravila výmenou brány na zbrojnici a celý objekt čaká na jeseň rekonštrukcia.

Podľa Kaliňáka je jednou z najväčších predností vynoveného vozidla väčší objem nádrže na vodu. „Auto je v záruke a hasiči majú čas, aby si ho vyskúšali, vychytali prípadné muchy, a boli pripravení na ďalších 25 rokov bezproblémovej služby.“

Zároveň ocenil obetavosť a angažovanosť dobrovoľníkov, ktorí na úkor svojho voľného času a pohodlia chránia život, zdravie a majetok ľudí.

Zvýšený počet výjazdov zaznamenali počas uplynulého horúceho leta aj hasiči z Veľkých Kostolian. Miroslav Zbyvatel informoval, že najčastejšie pomáhali pri požiaroch na poliach.

hasicske_auto_kalinak_velke_kostolany_1 hasicske_auto_kalinak_velke_kostolany_2 hasicske_auto_kalinak_velke_kostolany_3 hasicske_auto_kalinak_velke_kostolany_4 hasicske_auto_kalinak_velke_kostolany_5 hasicske_auto_kalinak_velke_kostolany_7 hasicske_auto_kalinak_velke_kostolany_8 hasicske_auto_kalinak_velke_kostolany_9

Text a foto: Martin Palkovič