26.07.2015 # 13:22 # 13:22

Prejazd cez Piešťany obmedzí ďalšia križovatka, výstavba práve začína

Inzercia

Dopravné značenie upozorňuje chodcov, aby prešli na druhú stranu. Pre autá už dlhšie platí maximálna povolená rýchlosť 30 km/h. Iba niekoľko desiatok metrov od najväčšej križovatky v Piešťanoch vznikne čoskoro ďalšia.

Jej realizácia súvisí s výstavbou predajne Lidl v areáli bývalej Tvorby. Po zbúraní starých továrenských budov iba za niekoľko týždňov vyrástli hrubé stavby a pred pár dňami pribudlo dotknutom úseku nové dopravné značenie.

Z oboch strán upozorňuje najmä chodcov, že od sídliska Adam Trajan po cintorín po chodníku neprejdu a musia ísť po druhej strane. Motoristi musia dávať pozor na výjazd vozidiel stavby.

Vjazd k novej predajni Lidl bude na frekventovanú Bratislavskú cestu napojený svetelnou križovatkou. Pre peších vznikne rampa spájajúca areál bývalej Tvorby so sídliskom Juh.

OPRAVA (27. júla 2015 o 14.00 h):

Rampa pre peších spájajúca sídlisko s novou predajňou Lidl na tomto mieste nevznikne. Podľa informácií z mestského úradu bude vybudovaná iba na zabezpečenie prepojenia pre chodcov z chodníka situovaného na strane obytných domov. Jej účelom má byť prekonanie výškového rozdielu medzi chodníkom a cestou. Chodci však budú prechádzať cez cestu po priechodoch riadených svetelnou signalizáciou.

Za mylnú informáciu, ktorú sme uvádzali v tomto aj v predchádzajúcich článkoch, sa ospravedlňujeme.

bratislavska_znacky_cesta_2 bratislavska_znacky_cesta_3 bratislavska_znacky_cesta_4

Text a foto: Martin Palkovič

 

  • Benjaminrescue

    Svetelnou krizovatkou?? A to kde budu tie auta stat? To bude rada az po svetelnu pri cintorine. Tolko svetelnych za sebou na jednej ceste to bude iny masaker

  • provokater

    Úžasné, svetelnú križovatku tam mohol navrhnúť akurát idiot.
    Už sa teším – v Piešťanoch pribudne ďalší dopravný skvost.
    Riešenie je typické v duchu riešenia vjazdu na parkovisko pri Priori – od Kocky zákaz odbočenia vľavo a pri výjazde z parkoviska zákaz odbočenia vľavo chýba.

X