Obrazom: Rozprávkový karneval

V sobotu popoludní sa deti vyšantili na fašiangovom karnevale, ktorý organizovalo Materské centrum Úsmev, Mesto Piešťany, TTSK a MsKS.

Na karneval do nádherne vyzdobených priestorov MsKS zavítali nielen víly, motýle, Elzy, princezné, nevesta, spidermani, ale aj kominár, hasiči, brušná tanečnica, pretekár McQueen, netopiere, lienka, včielka, srnka a množstvo ďalších nádherných masiek.

Deti si otestovali svoje schopnosti na zábavných stanoviskách, kde pomáhali pirátom chytiť morské živočíchy, nakŕmiť Nema a jeho priateľov.  S hridinami so Star Wars si otestovali presnosť svojej mušky pri triafaní loptičky do jamky. Včielke Máji a Vilkovi pomohli pozbierať z kvietkov peľové guličky. S Annou a Elzou zbierali žalude pre hladnú veveričku v rozprávkovom lese plnom zvieratiek.

Za ochotu pomôcť svojím obľúbeným rozprávkovým postavičkách ich ako odmena čakalo maľovanie na tvár a tvorivé dielničky, v ktorých si mohli vyrobiť šaša s bláznivými účesmi podľa svojich predstáv.

Tesne pred tancovačkou sa ešte rozcvičili pri pohybových aktivitách a potom už veselici nič nebránilo. Zábavy si deti užili pri vláčiku, tancovaní na obľúbené detské pesničky, hrami s padákom a balónami, no nechýbal ani dážď z konfiet. A že deti na karnevale patria medzi vychované deti, všetko po sebe krásne pozametali. V závere sa organizátori s deťmi rozlúčili bublifukovým prúd.

Sálou sa niesol veselý smiech detí a aj rodičov, čo len potvridlo, že Materskému centru Úsmev sa opäť podarilo zorganizovať krásne podujatie, na ktoré budú deti a rodičia radi spomínať.

Organizátori ďakujú všetkým dobrovoľníkom, ktorí pomohli pripraviť pre rodiny s deťmi fašiangový karneval.

Text a foto: Materské centrum Úsmev