Ponožková výzva: Byť odlišný je normálne

Materské centrum Úsmev a Mesto Piešťany – Oddelenie sociálnych a školských služieb MsÚ pozýva všetkých odvážnych ľudí, aby sa vo štvrtok 21. marca zapojili do Ponožkovej výzvy.

Stačí, ak si v tento deň obujete ponožky rôznych farieb či veľkostí. Sami na vlastnej koži pocítite „odlišnosť“ od ostatných a určite budete čeliť množstvu otázok a upozornení na „svoje malé ranné pochybenie“.

Je to skvelá príležitosť k šíreniu osvety, že 21. marec sa stal Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ide o symbolický dátum zložený z čísel 3 a 21, ktoré odkazujú na trizómiu 21. chromozómu.

Hlavným cieľom svetového dňa Downového syndrómu je podporiť lepšie objasnenie a porozumeniu problematiky osôb narodených s Downovým syndrómom. Je dôležité si uvedomiť, že byť odlišný je normálne. A ruku na srdce, každý máme aspoň jednu svoju malú odlišnosť a sme radi, že nás berú takých, akí sme. Tak pomôžte k rešpektovaniu odlišností aj iných a zapojte sa do Ponožkovej výzvy.

Oceníme, ak sa tí odvážnejší odfotia a pridajú svoje fotky do komentárov na facebookovej stránke Materské centrum Úsmev v Piešťanoch.

Text: Materské centrum Úsmev Foto/Credit: Michael Wright