Nina Majerčíková je majsterkou, jej sestra Soňa Majerčíková vicemajsterkou SR vo Formula Future

Uplynulý víkend patrila Siesta pláž prvým pretekom Formula Future. Samotným pretekom predchádzalo vyhodnotenie sezóny 2016, kde sa rozdávali tituly Majstra Slovenskej republiky vo všetkých kategóriách.

V kategórií nováčikovia sa v uplynulej sezóny zúčastnili len 3 dievčatá – všetky členky H2O Motorsport Piešťany. Absolútnou víťazkou tejto kategórie za rok 2016 sa stala Petra Fenclová, druhé miesto patrilo Frederike Drličkovej a tretie priečka Alexandre Drličkovej.

V kategórií mladších žiakov o titul majstra Slovenskej republike bojovalo celkovo 13 malých pretekárov. Na treťom mieste so ziskom 75 bodov skončil Oliver Trúchly z MA-JAK Malacky. Vicemajstrom Slovenska so ziskom 95 bodov sa stal Kristián Viktorín z MA-JAK Malacky.

Majsterkou Slovenska za sezónu 2016 sa stala domáca pretekárka klubu H2O Motorsport Piešťany Nina Majerčíková, ktorá získala 98 bodov.

Ocenená bola aj kategória najstarších žiakov, teda kategória do 18 rokov. V konkurencii 11 pretekárov na treťom mieste skončil Kristián Lisý so ziskom 83 bodov. Vicemajstrom Slovenskej republiky pomedzi najstarších žiakov sa stala pretekárka z H2O Motorsport Piešťany Soňa

Majerčíková so ziskom 84 bodov. S náskokom 22 bodov si titul majstra Slovenska vybojoval Oliver Šíra, hájaci klub OMV Malacky.

Text a foto: H2O Motorsport Piešťany