Futbal: Muži opäť vyhrali kontumačne, hru staršieho dorastu pochválil i súper

Prinášame súhrn výsledkov jednotlivých zápasov družstiev PFK Piešťany.

Muži 22. kolo Piešťany – Horné Otrokovce 3:0

KONTUMAČNE – súper nepricestoval.

Starší dorast U19 20. kolo Sereď – Piešťany 3:2 (2:1)

Góly: 7. Samir Smaali, 19. Klaudio Lipovský, 73. Juraj Benko – 11., 81. Martin Gula

Zostava: Olejník – Blahuta, Štefanec, Rusnák, Chmelina – Kunic (Kondrc), J. Štefanka, Kusý, Miškech, Valovič – Gula

Martin Javorka, tréner: Kto nevidel tento zápas – neuverí. Hráči PFK odohrali jeden z najlepších  súťažných zápasov, po celý zápas diktovali tempo hry, hrali veľmi komplexne ako mužstvo, ich hra bola založená na rýchlej a presnej kombinácií s neustálym ohrozovaním brány súpera. Výsledkovo sme však neuspeli, pretože sme urobili pár individuálnych chýb v defenzívnej činnosti, ktoré súper potrestal a využil z minima maximum. Individuálne chyby sme si prešli spoločne na pondelkovom tréningu, preto konkrétne nie je potrebné ich analyzovať v rámci hodnotenia zápasu, pretože chlapcov musím za ich výkon jednoznačne  pochváliť. O predvedenej hre Piešťan sa uznanlivo vyjadrili aj domáci funkcionári, ktorí potvrdili, že takýto výkon nepochybne prekračuje hranice 3. dorasteneckej ligy, pričom v centre ich pozornosti boli 3 hráči PFK, ktorí zaujali svojim výkonom funkcionárov Serede. Výkon našich futbalistov vyzdvihli aj samotní rozhodcovia, ktorí povedali, že obojstranne to bol zápas vyššej kategórie, avšak s nespravodlivým výsledkom pre mužstvo PFK Piešťany. Do zápasu sme vstúpili už spomínanou individuálnou chybou v obranných radoch a v 7. minúte zápasu sme prehrávali po prvej akcii hráčov Serede 0:1. Chlapci sa však rýchlo vrátili do zápasu, keď sa akciou na 1-2 dotyky dostali po rýchlom protiútoku do šestnástky súpera a po nezištnej prihrávke Adama Kusého vyrovnal kapitán Martin Gula. V prvom polčase sme mali rýchlu prechodovú fázu, z každej našej akcie sme hrozili domácim hráčom, ktorí zostali zaskočení, a preto sme si do prestávky vypracovali 5 gólových príležitostí. Domáci sa snažili zmeniť svoju hernú koncepciu, keď začali nakopávať dlhé lopty za našu obranu, čo sme s bravúrou zvládli a pre domácich futbalistov sme boli stále nebezpeční našimi ofenzívnymi rýchlymi akciami. Práve v čase, keď sme jednoznačne na ihrisku dominovali, sa súper dostal na našej polovici ihriska k streleckej pozícii a domáci futbalista v zmysle pravidla „keď nevieš čo s loptou – vystrel“  strelou z 25 metrov k tyči upravil skóre na 2:1 pre Sereď. V druhom polčase bolo veľmi dôležité neinkasovať lacný gól, lebo ten by veľmi psychicky pomohol domácim, ktorí sa očividne herne trápili. Práve na túto kartu vsadil tréner v polčasovom príhovore, keď chlapcom povedal, že do konca zápasu pri našej hre určite gól strelíme. Tak aj prebiehal druhý polčas, keď sme si vypracovali 3 gólové príležitosti, ktoré rovnako ako tie v prvom polčase, zostali nepremenené. Po týchto príležitostiach prevzali na chvíľku iniciatívu domáci futbalisti, keď v čase od 65. minúty do 75. minúty nastrelili brvno, ďalšiu tutovku z 5 metrov zlikvidoval brankár Olejník,  a až v čase, keď sme začali znova diktovať tempo hry v 73. minúte po zaváhaní obrany PFK domáci zvýšili na 3:1. V 81. minúte po rýchlej a priamočiarej akcii sa rútil na domáceho brankára Martin Gula, domáci brankár ho fauloval a nariadenú penaltu kapitán bezpečne premenil. Do konca zápasu sme zatlačili domácich futbalistov pred ich bránu, vypracovali sme si ešte 2 sľubné šance, ktoré sme nepremenili, a tak odchádzame zo Serede bez bodu – v sobotu úplne nezaslúžene! Rovnako, ako po domácom zápase so Šaľou, aj po tomto zápase musím pochváliť celé mužstvo, všetkých hráčov za predvedený výkon, za ich koncentráciu, nasadenie, zodpovednosť, prístup, za to, že dali hre svoju myšlienku, nápaditosť,  hernú dominanciu, preto, ako som už neraz povedal, pri takýchto výkonoch sú chlapci schopní poraziť kohokoľvek, aj mužstvá z vyššej súťaže, tak ako tomu bolo aj počas zimnej prípravy. Hlavu hore chlapci, bolo radosť sa pozerať na Váš výkon.

Mladší dorast U17 20. kolo Sereď – Piešťany 3:4 (2:1)

Góly: 20., 40. Matúš Jánošík, 75. Lukáš Toráč – 33. Jakub Lenovský, 64., 67. Martin Strelec, 71. Filip Foltýn

Zostava: Salviany, Horil ( Koška), Benko, Lenovský( Psalman), Sedláček, Stanek, Strelec, Chudý Korec, Ozimák, Kovalčík(Foltýn)

Peter Vrábel, tréner: Po dvoch prehrách sme potrebovali a chceli predviesť nielen dobrú hru, ale aj získať body, aby sme udržali bezprostredný kontakt s čelom tabuľky. Na hráčoch bolo vidieť súdržnosť a odhodlanie dosiahnuť čo najlepší výsledok. Zápas sa však pre nás nevyvíjal dobre. Po individuálnej chybe stredného obrancu sme darovali domácim vedenie 1:0. Aj napriek tomu, že sme boli futbalovejší, lepší po technickej stránke, nedokázali sme sa výraznejšie v ofenzíve presadiť, pretože sme nepodržali loptu na súperovej polovici, bola slabšia ponuková činnosť a zlý výber miesta útočníkov. Vyrovnať sa nám podarilo v 33. min., keď bol faulovaný Chudý a pokutový kop premenil Lenovský. V poslednej minúte prvého polčasu sa domáci znovu dostali do vedenia 2:1. Opäť po našej zbytočnej chybe, keď sme sa po učebnicovom založení útoku, vykombinovaní v strede poľa a kolmej prihrávke dostali do prečíslenia, no po ľahkej strate lopty a rýchlom protiútoku sme domácim druhýkrát dovolili skórovať. V druhom polčase sme zlepšili pohyb bez lopty, dôraz v osobných súbojoch a vytvorili sme si výraznú hernú prevahu. Výsledkom toho boli tri góly a otočenie výsledku na 2:4 v náš prospech. Gólovo sa presadil striedajúci Foltýn a 2 krát dobre hrajúci Strelec. V závere zápasu sme domácim dovolili znížiť na 3:4 a posledné minúty zdramatizovať, ale zaslúžené víťazstvo sme bez väčších problémov udržali.

Starší žiaci U15 26. kolo Gabčíkovo – Piešťany 0:3 (0:1)

Góly: 16. Dávid Ďurák, 46. Igor Kováčik, 62. Denis Minárik

Zostava:  Frievald,Rusnák,Valo,Ondrejka-62´Melicher,Ruľák-57´Sloboda,Glos,Bušík Ďurák Kovačík-46´Herman,Štetka ,Šimek-45´Minárik

Szilárd Petényi, tréner:  Zvíťaziť a potvrdiť hernú kvalitu vyplývalo už z tabuľkového postavenia domácich, kde sme si žiadnu inú alternatívu  ani nepripúšťali. Upozorňoval som hráčov, že zápasy z posledným sú špecifické a  spravidla nebývajú jednoduché, a sú plné nečakaných prekvapení, čo sa však napokon nepotvrdilo. Zaslúžene sme zvíťazili. Hralo sa korektne, takmer bez faulov s množstvom šancí pre nás, ktoré zmaril dobre chytajúci domáci brankár. Presadili sme sa strelami Ďuráka ,Kovačíka  a Minárika spoza 16-ky .Výsledok mohol byť výraznejší, ale už spomínaný  brankár, svojimi zákrokmi nás mnohokrát privádzal do zúfalstva. V zadných radoch sme nepripustili žiadnu väčšiu hrozbu a s prehľadom sme eliminovali niekoľko útočných akcií domácich.

Mladší žiaci U13 26. kolo Gabčíkovo – Piešťany 4:2 (2:1)

Góly: 8., 27., 49. Máté Domeny,  57. Atilla Nagy – 12. Erik Hlavatý, 48. Filip Čimo
Zostava: Maliga, Sándor – Fajnor, Hlavatý, Muller, Petényi, Fox, Daňhel, Labat, Vereš, Vatrt, Petroman, Čimo

Cyril Stachura, tréner: Zápas dvoch susedov v tabuľke priniesol vyrovnaný futbal. Naši hráči nastúpili oproti minulému zápasu bez niektorých hráčov, ale aj tak podali solidný výkon. Od začiatku zápasu sa striedali útoky na jednej aj druhej strane. Domáci sa ujali vedenia, my sme dokázali kontrovať gólom Erika Hlavatého. Paradoxne, keď sme preberali taktovku zápasu do svojich rúk, po našom rohu a dlhom odkope domácich sme inkasovali druhý gól. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvý. Naši hráči získali v strede ihriska prevahu a vypracovali si niekoľko dobrých streleckých príležitosti. Jednu z nich premenil Filip Čimo na vyrovnávajúci gól. Keď sa zdalo, že môžeme pridať ďalší gól, prišla naša chyba v obrane a domáci nám strelili tretí gól na ktorý sme už nedokázali odpovedať. Tak, ako sa skončil zápas výsledkovo úspešne pre domácich, tak mohol byť aj opačný. Nás o lepší výsledok pripravila naša slabšia efektivita a lacné góly.

Tex: MB/TK PFK