AKTUALIZOVANÉ: Primátorom Piešťan sa stal Peter Jančovič

AKTUALIZOVANÉ 11. novembra o 4.09 h: Voľby primátora vyhral Peter Jančovič. Vyplýva to z výsledkov, ktoré na svojej web stránke uverejnil Štatistický úrad SR. Novo zvolený primátor získal 32,6 % odovzdaných hlasov, odovzdalo mu ich 2 930 oprávnených voličov. Na druhom mieste podľa neoficiálnych výsledkov skončil Roman Chudý. Volebná účasť bola 37,1 %.

„Veľká vďaka za každý hlas, ktorý som získal v komunálnych voľbách 2018. Som nesmierne rád, že obyvatelia nášho mesta mi prejavili dôveru. Bude mi veľkou cťou zastávať pozíciu primátora mesta Piešťany a taktiež cítim veľký rešpekt pred týmto poslaním. Toto víťazstvo je pre mňa skutočne veľmi milé prekvapenie. Funkciu primátora chcem vykonávať čestne a zodpovedne a spolu s poslancami mesta postupne krôčik po krôčiku zlepšovať podmienky pre život v Piešťanoch,“ uviedol nový primátor pre zpiešťan.sk.


Poradie kandidátov na primátora:

1.) Peter Jančovič (2 930 hlasov)

2.) Roman Chudý (2 278)

3.) Miloš Tamajka (1 316)

4.) Zuzana Svrčeková (897)

5.) Martin Valo (566)

6.) Samuel Vavrík (385)

7.) Stanislav Polonský (287)

8.) Miroslav Juriš (270)

9.) Pavol Vermeš (58)


Environmentalista Peter Jančovič je od novembra 2014 členom mestského zastupiteľstva, má 35 rokov, kandidoval ako nezávislý. Podľa výpisu z transparentného účtu na kampaň do dnes minul 907 eur.

Jeho predvolebná propagácia patrila k najlacnejším spomedzi kandidátov na primátora mesta Piešťany. Peter Jančovič sa nezúčastnil debaty v Elektrárni Piešťany a v besedách regionálnych televízií vystúpil iba raz.

Svoj program predstavil až tri týždne pred voľbami, mesto chce podľa vlastných slov pripravovať na zmenu klímy, ďalším jeho cieľom je vyššia miera triedenia odpadu.

Najnákladnejšou investíciou, ktorú spomenul, je plánované cestné prepojenie stanice a sídliska Adam Trajan.

V oblasti parkovania a dopravnej politiky nebol príliš konkrétny. Parkovacie domy si vie predstaviť na Nálepkovej ulici a na sídlisku Adam Trajan, ale nepovedal, že ich mesto pod jeho vedením postaví.

Sľúbil však vytvorenie útvar hlavného architekta, ktorý by sa mal zaoberať aj rozvojom dopravnej infraštruktúry.

S budúcimi poslancami sa chce dohodnúť na spoločnom programovom vyhlásení.

K projektu novej plavárne pri futbalovom štadióne na Facebooku napísal: „Mestské wellnes a kaviareň v plavárni len predražujú cenu projektu. Nesúhlasím s týmto projektom. Otázkou je napr. aká by bola cena prepracovania projektu alebo tvorba nového projektu. Je to všetko na zvážení nového zastupiteľstva a taktiež odborníkov akou cestou sa vydať po spoločnom zvážení všetkých možností. Nebolo by teraz zodpovedne tvrdiť aký postup v prípade plavárne je ten jediný správny ale takýto projekt ako je na stole dnes nie je správna cesta.“

Petrovi Jančovičovi prostredníctvom Facebooku zagratuloval k víťazstvu doterajší primátor Miloš Tamajka.

Takto reagoval Peter Jančovič po oficiálnom vyhlásení výsledkov:

Rozhovor s novo zvoleným primátorom Piešťan, ešte pred oznámením oficiálnych výsledkov, uverejnilo Trnavské rádio.

 

Text a foto: Martin Palkovič