Kandidáti na primátora Piešťan budú diskutovať o športe

Asociácia športových klubov pozýva verejnosť na jedinú predvolebnú diskusiu v Piešťanoch. Uskutoční sa v pondelok 24. októbra v Kine Fontána a bude možné sledovať ju online. Začiatok je o 16.30 h alebo si ju pozrieť zo záznamu.

Na otázky športového redaktora RTVS Andreja Bartaloša budú odpovedať uchádzači o post primátora, ktorí kandidujú v komunálnych voľbách. Pozvanie dostali všetci kandidáti a kandidátky.

„Témy sa budú týkať oblasti športovej infraštruktúry, mládežníckeho športu, športu telesne znevýhodnených ako aj športu pre všetkých. Reč bude aj o nedávno prijatej Koncepcie rozvoja športu v Piešťanoch,“ hovorí Peter Bohuš, prezident Asociácie športových klubov Piešťany.

Dodáva, že verejnosť by mala poznať zámery a priority jednotlivých kandidátov, ľudia tiež dostanú možnosť položiť im konkrétne otázky.

Predvolebná diskusia v Kine Fontána sa začína v pondelok 24. októbra o 16.30 h. Na facebookových stránkach Asociácie športových klubov a portálu zpiešťan.sk bude vysielaný živý prenos a po jeho skončení tam bude dostupný záznam.

Voľby sa konajú v sobotu 29. novembra. Voliči v nich rozhodnú o tom, kto bude najbližšie štyri roky stáť na čele Piešťan. Okrem primátora budú voliť aj členov mestského zastupiteľstva. Komunálne voľby sú spojené s voľbami do orgánov vyšších územných celkov, v ktorých Piešťanci budú voliť predsedu Trnavského samosprávneho kraja aj župných poslancov.

Asociácia športových klubov Piešťany združuje športové subjekty s cieľom systematicky rozvíjať šport v kúpeľnom meste. Zástupcovia klubov v rámci nej spoločne pracujú na strategických dokumentoch aj na spravodlivom rozdeľovaní finančných prostriedkov. Asociácia tiež organizačne zastrešuje viaceré športové podujatia.

Zdroj: Tlačová správa Asociácia športových klubov Piešťany