Zóna bez peňazí: Urobte radosť sebe aj druhým

Je vám ľúto zbaviť sa vecí, ktoré sú stále v dobrom stave, no vy sami ich už nepotrebujete? Môžete nimi potešiť niekoho druhého a zároveň si sami spraviť radosť inými vecami. A to všetko bez peňazí.

Ak ľudia prestanú riešiť peňažnú hodnotu vecí a začnú si pomáhať tak, že jeden druhému urobia láskavosť, časom môžu uspokojiť väčšinu svojich potrieb prostredníctvom vzájomnej pomoci a zároveň podporiť recyklovanie vecí, ktoré môžu ešte niekoľko rokov pokojne slúžiť.

Tento rok sa do akcie zapojilo presne 60 miest po celom Slovensku pod strechou národného projektu s názvom Projekt Život.

V Piešťanoch ju pripravujú občianske združenia Sieť Dobra a Kvas. Uskutoční sa v sobotu 28. novembra od 13.00 h komunitnom centre ŽiWell.

Na jednotlivých pultíkoch zóny budete mať možnosť vymienať bežné tovary ako odevy, hračky, šperky, knihy… Samozrejeme chýbať nebudú ani rôzne perličky povyťahované z pivníc a povál, či kutilské pomôcky, na ktoré u pôvodných majiteľov sadal prach. Pre zimomravých bude nachystaný čajík, ktorý zahreje telo i dušu.

Tí, ktorí si nenechajú ujsť otvorenie Zóny bez peňazí o 13:00, stihnú aj uvítacie občerstvene. Taktiež sú pripravené tvorivé dielne. Kto sa chce zapojiť, môže si priniesť toaletné rolky a prázdne krabice z cereálií.

-inf-