Karol Mikloš a MADratz už čoskoro v klube ŽiWell

Uznávanému spevákovi a držiteľovi viacerých ocenení bude predskakovať mladá kabela z Vrbového. Karol Mikloš a MADratz prídu do klubu ŽiWell v piatok 27. apríla. Koncert začína o 20.00 h.,

Karol Mikloš debutoval v roku 1997 albumom The Same Mist Here, ktorý bol ovplyvnený na Slovensku vtedy nevídaným zvukom ostrovných gitaroviek. Na druhom albume Vis-á-Vis (2002) sa prvýkrát objavili slovensky spievané skladby (vrátane Všetko čo smieme chcieť a Celý) a prvé koketovanie s elektronikou, za čo bol Karol Mikloš odmenený nomináciou v cenách IFPI Aurel v kategórii „Spevák roka”.

Tretí album The Past of the Future (2008) predstavil farbistý návrat k živému soundu, ktorý je organicky kombinovaný s elektronikou. Album, ktorý vyšiel na značke Deadred/Starcastic bol nominovaný na Radio Head Awards v poslucháčskej kategórii aj na cenu kritikov.

Po odmlke, počas ktorej sa prihlásil iba skladbou Life Is a Full-Time Job na výročnej kompilácii Ten Deadred a vo filme O mladých rodičoch 2, začal v roku 2015 s vynovenou kapelou pracovať na novom materiáli. Výsledkom boli single One Life More or Less a Poison avizujúce Poisoned EP, ktoré vyšlo vo februári 2017 na vinyle a v digitálnej verzii opäť na značkách Deadred a Starcastic Records.

Takmer presne rok po vydaní Poisoned EP sa objavila aj alternatívna verzia tohto titulu v podobe kolekcie remixov s jednoduchým názvom Poisoned EP RMXS. Ich autormi sú Autumnist, Analogrunner, Pazooka i samotný Karol.

MADratz je vrbovská kapela, ktorá vznikla v marci roku 2017 v zložení Ondrej Jobus (bicie), Martin Valo (basa), Tomáš Klinovský (gitara), Šimon Kratochvíl (gitara) a Anička Kislíková (spev).

MADratz funguje na symbióze podladených metalových gitár a moderného funk-rocku, do ktorých sa zapája jemný melodický spev. Kapela využíva množstvo gitarových efektov, no charakteristickým prvkom je časté využívanie delay pedálov, čím sa dosiahol jedinečný psychadelický feeling. Dlhé ťahavé slohy gradujú do energických refrénov.

Po roku fungovania má kapela za sebou niekoľko súkromných koncertov a začiatkom apríla začala pracovať na debutovom albume v spolupráci s hudobným producentom Petrom Sanchezom Sanigom.

(Reklamný článok)